1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

  4. Orman Genel Müdürlüğü 102 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!
Orman Genel Müdürlüğü 102 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Orman Genel Müdürlüğü 102 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Orman Genel Müdürlüğü, KPSS (B) grubu puan sıralamasını esas almak şartıyla 102 Sözleşmeli Personel alımı yapıyor.

A+A-

Orman Genel Müdürlüğü taşra birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar ’da yer alan Ek 2’nci maddenin (b) fıkrası gereğince “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle” Ek-1’de yer alan pozisyonlara Ek-2’de belirtilen mezuniyetlerden toplam 102 adet sözleşmeli personel alınacaktır.

Hangi Kadrolara Sözleşmeli Personeller Aranıyor?

  • 101 Büro Personeli,
  • 1 Tekniker.

Tarım ve Orman Bakanlığı 2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere en az 60 KPSS puanı ile 122 Sözleşmeli Personel yapıyor. 101 Büro Personeli ve 1 Tekniker için KPSS puan türünün KPSS P93 olmasını istiyor.

Başvuru Genel Şartları Nelerdir?

  • Türk Vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Erkek adayların askerlik ile ilişkilerinin bulunmaması,
  • Herhangi bir Kurumda 4/B sözleşmeli olarak istihdam edilenlerden; hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç, sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren en az bir yıl geçmiş olmak,
  • Atanmaya hak kazanan adayların ihtiyaca binaen hemen göreve başlatılacağından, göreve başlamasına engel bir durumunun bulunmaması istenmektedir.

Adaylar 14.10.2020-21.10.2020 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-Devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 21.10.2020 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylar yerleştirme sonuçlarını 28.10.2020 tarihine kadar http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-Devlet şifreleri ile öğrenebilecekleri gibi sonuçlar Genel Müdürlüğümüz resmi internet sitesi duyurular kısmında da ilan edilecektir. Ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

Kadrolara göre özel şartlar aranmaktadır. Özel şartlar ve diğer detaylara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.