1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Orman Genel Müdürlüğü 125 Orman Muhafaza Memuru Alımı Yapacak
Orman Genel Müdürlüğü 125 Orman Muhafaza Memuru Alımı Yapacak

Orman Genel Müdürlüğü 125 Orman Muhafaza Memuru Alımı Yapacak

Orman Genel Müdürlüğü tarafından 95 orman muhafaza memuru alım süreci yeniden başlatıldı. Atama yapılacak kadro sayısı 125’e çıkarıldı. İlan detaylar, başvuru tarihleri ve şartlar için tıklayınız.

A+A-

20 Temmuz 2017 tarihinde Orman Genel Müdürlüğünün OGM resmi internet sitesinde, Devlet Personel Başkanlığının DPB resmi internet sitesinde ve 20 Temmuz 2017 tarihli posta gazetesinde ilan edilen ve OGM resmi internet sitesinde 9 Ağustos 2017 tarihinde Danıştay 12. Dairesinin 12 Nisan 2017 tarihli yürütmeyi durdurma kararı gereğince ertelendiği duyurulan 95 adet Orman Muhafaza Memuru alım sınavı süreci yeniden başlatıldı.

 

Başvurular 1 Kasım 2017 - 15 Kasım 2017 tarihleri arasında aşağıdaki internet adresindeki başvuru formunun adaylar tarafından doldurulması suretiyle çevrimiçi olarak alınacaktır. Başvuru işlemleri 15 Kasım 2017 gecesi saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Atama yapılacak kadro sayısı 125 adet olarak değiştirilmiştir.

 

Bknz: OGM 125 memur alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

 

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında, 3234 Sayılı Orman Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik ve Orman Muhafaza Memurlarının Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla EK 1 listede belirtilen yerler için 125 adet Orman Muhafaza Memuru alımı yapılacaktır.

 

Adaylarda aranacak genel nitelikler nelerdir?

 

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak, Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak, (Atamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

 

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

 

Bknz: OGM 125 memur alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

Bknz: Orman Genel Müdürlüğü OGM Açıktan 125 Memur Alımına Kimler Başvurabilecek

 

 

2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2016-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak, Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler