1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Orman Genel Müdürlüğü 5 Bin Personel Alımı İlanı Bekleniyor
Orman Genel Müdürlüğü 5 Bin Personel Alımı İlanı Bekleniyor

Orman Genel Müdürlüğü 5 Bin Personel Alımı İlanı Bekleniyor

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğüne 5 bin yeni personel alımı için adayların beklentisi arttı. Son gelişmelerde TBMM’ye verilen soru önergesinde KPSS ile olacağı açıkça belirtildi. Bakan da KPSS demişti. Peki OGM neden duyurmuyor?

A+A-

Bilindiği üzere Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde 5 bin personel alımı için duyuru yayımlanmıştı. OGM tarafından yapılan ilk duyuruda KPSS ile değil mülakatla personel alımı yapılacağı belirtilmişti. Bu noktadan itibaren Sayın Bakan Pakdemirli’nin katıldığı TV programında KPSS ile alımların olacağı, TBMM’ye sunulan soru önergesinde yine aynı şekilde KPSS ile olacağı açıklanmıştı.

Peki OGM neden mülakatla olacak duyurusundan sonra yeni bir duyuru yayımlayarak gerek ilan tarihini gerekse KPSS üstünlüğü ile olacak açıklamasını yapmıyor. Orman Genel Müdürlüğü KPSS değil de mülakat ile olacağı ısrarını sürdürür mü sorusunu da göz ardır etmemek lazım. Maalesef OGM yetkilileri bu konuda ya yavaş davranıyor ya da adayların taleplerini ve KPSS ile olacak açıklamalarını görmezden geliyor.

Soru önergesinde de açıkça belirtildiği üzere alımları KPSS ile olacağı belirtilmişti. Fakat üzerinden aylar geçmesine rağmen ne ilanın ne zaman yayımlanacağı ne de KPSS’ye dair OGM’den ses var. Umarız OGM ilanı yayımlayınca gerek Bakan Pakdemirli’nin KPSS açıklamasına gerekse TBMM’de Bakanlığın KPSS cevabına karşı bir tutum belirlemez. My Memur olarak konunun takipçisi ve ilanın yayımlanması adına gündem oluşturmaya devam ediyoruz.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından TBMM’ye verilen soru önergesi için cevap aynen şu şekildeydi:

Bakanlığımızın bağlı kuruluşu olan Orman Genel Müdürlüğü’ne Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından 1.200 orman mühendisi, 2.700 orman muhafaza memuru, 800 memur, 300 şoför olmak üzere toplam 5.000 kadro tahsis edilmiş olup, KPSS puanlarına göre alımlar yapılacaktır.

Aşağıdaki bağlantıdan bu haberimize ulaşabilir ve cevabın tam metnini ayrıca inceleyebilirsiniz. Çünkü adayların aklında halen sorular var ve resmi olarak KPSS denmesine rağmen OGM’nin de bununla ilgili adayları rahatlatacak açıklama ve duyuru yapmasını bekliyor.

OGM personel alımı KPSS ile olacak haberimiz için tıklayınız:


www.jpg

atama-003.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler