Orman Genel Müdürlüğü OGM açıktan 119 memur alımı başladı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından açıktan 119 memur alımı başladı. OGM açıktan 119 orman muhafaza memuru alımı başvuruları başladı. Önlisans mezunu, KPSS en az 50 puan.

23206
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) açıktan 119 memur alımına başvurular bugün yani 18 Temmuz 2016 tarihinde başladı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğüne 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama ile 119 Orman Muhafaza Memuru alımı yapılacak. OGM memur alımı başvuruları 18 Temmuz 2016 tarihinde başlayıp 29 Temmuz 2016 tarihi mesai bitiminde sona ereceği ilan edildi. Alımlarla ilgili tüm tebligat ve duyurular Orman Genel Müdürlüğünün resmi internet adresinden yapılacağı duyuruldu.

OGM’nin 119 Orman Muhafaza Memuru alımına başvuru yapabilmek için; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, askerlikle ilişiği bulunmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, tam teşekküllü resmi sağlık kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak şartları aranıyor. Yükseköğrenim kurumlarına bağlı iki yıllık ön lisans Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olup 2014 KPSSP93 puan türünden en az 50 puan almış adaylar başvuru yapabilecekler.

Başvurular internetten çevrimiçi olarak yapılacak. Adaylar kurumun resmi internet adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak başvurularını yapacaklar. Şahsen, posta yolu ile ya da başka yollarla yapılacak başvurular dikkate alınmayacak. Başvuruları kabul edilerek mülakata katılmaya hak kazanan adayların listesi 10 Ağustos 2016 tarihine kadar duyurulacak olup 16 Ağustos 2016 tarihinde uygulamalı sınav yapılacak. Alımla ilgili detaylı bilgi, illere göre kadro dağılımı ve ilan metni için TIKLAYINIZ. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 5 sene önce

  bütün şartları m uyuyor yalnız başvuru nasıl yapacam bilmiyorum nerden yapabilirim link gonderebilirmisiniz

 2. 5 sene önce

  Şu an Afyon ve Eskişehir rekor puandaymış.herhalde her iki ilde 1 tane alım yapınca çoğu kişi psikolojik olarak kimse yapmaz diye yüklenmiş. Az alan yerlerde öyle 3-5 tane alım yapan yerlerde Yüksek puandaymış.

 3. arkadaşlar askerlik terhis tarihini yanlış yazdım onayladım nasıl düzeltecem yardımcı olabilirmisiniz

 4. ban akimse yanıt vermedi

 5. 5 sene önce

  Lise mezunu diyorlar kpss 60 diyorlar sonra şart koşuyorlar ben Lise mezunuyum kpss 60 ama şartlar uymuyo nası is bulcaz anlamadim

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!