Orman Genel Müdürlüğü OGM açıktan 119 memur alımı yarın sona eriyor

Orman Genel Müdürlüğü OGM açıktan 119 kamu personeli alım ilanına başvurular yarın sona eriyor. 657 ye tabi olarak istihdam edilecek olan OGM personel alım ilanına başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

23296
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Orman Genel Müdürlüğü OGM 18 Temmuz 2016 tarihinde yayınladığı ilan ile kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Orman Genel Müdürlüğü OGM 119 kamu personeli alacak. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğüne 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama ile Orman Muhafaza Memuru alımı yapacak. Orman Genel Müdürlüğü OGM açıktan memur alımı ilanına başvuruların 29 Temmuz 2016 tarihi mesai bitiminde yani yarın sona ereceği ilan edildi. Orman Genel Müdürlüğü OGM taşra teşkilatı 2016 yılı orman muhafaza memuru alımı ilanında personel alımı yapılırken aranacak şartlar ise şu şekilde belirtiliyor. OGM kamu personeli ilanına başvuracak adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmaları ve tam teşekküllü resmi sağlık kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almaları isteniyor. Erkek adaylar için, askerlikle ilgisinin bulunmaması veya askerlik çağına gelmemiş olması gerekiyor. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanması isteniyor. OGM devlet memuru ilanına başvuru için 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2014-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak aranan şartlar arasında yer alıyor. Ayrıca OGM adaylarının, yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmaları gerektiği belirtiliyor. Orman Genel Müdürlüğü OGM açıktan 119 memur alımına başvuracak adayların internet üzerinden online olarak kurumun resmi internet adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak başvurmaları gerekiyor. Başvurular sadece internet üzerinden yapılacak olup, şahsen, posta yolu ile ya da başka yollarla yapılacak başvuruların dikkate alınmayacağı belirtiliyor. OGM başvuruları kabul edilerek mülakata katılmaya hak kazanan adayların listesi 10 Ağustos 2016 tarihine kadar duyurulacak olup 16 Ağustos 2016 tarihinde uygulamalı sınav yapılacak. Orman Genel Müdürlüğü OGM açıktan 119 memur alımına ilişkin detaylı bilgiye ve illere göre kadro dağılımına erişmek için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. Başvuruyu nerye yapıyoruz

  2. 5 sene önce

    KARADENİZ TEKNİK ÜNÜVERSİTESİ MEZUNUYUM 2016 KPSS DEN 70 PUAN ALDIM TRABZON ARSİNDE OTURUYOM TRABZON VE İLCELERİ ÖNCELİYİMDİR TL 0545 914 04 37

  3. 5 sene önce

    Düzişci a. lımı varmı şöför e D src ehliyetim var 0546 535 03 49 salim sivdi

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!