1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Orman Genel Müdürlüğü OGM Açıktan 125 Memur Alımına Kimler Başvurabilecek
Orman Genel Müdürlüğü OGM Açıktan 125 Memur Alımına Kimler Başvurabilecek

Orman Genel Müdürlüğü OGM Açıktan 125 Memur Alımına Kimler Başvurabilecek

Orman Genel Müdürlüğü OGM açıktan 125 kamu personeli alacak. OGM açıktan 125 orman muhafaza memuru alımına kimler başvurabilecek. Önlisans mezunu, KPSS en az 50 puan diğer detayları haberimizde bulabilirsiniz.

A+A-

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından 125 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatına 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yolu ile 125 Orman Muhafaza Memuru alımı gerçekleştirilecek.

 

OGM 125 orman muhafaza memuru alımına kimler başvuru yapabilecek?

 

Mezuniyet şartı; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden önlisans düzeyinde mezun olmak gerekiyor.

 

Bknz: Orman Genel Müdürlüğü OGM 125 Memur Alımı İlanı

 

KPSS şartı; 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından 2016-KPSSP93 puan türünden en az 50 puan almış olan memur adayları başvurabilecek.

 

Ayrıca, 657 sayılı DMK’nın 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak, askerlikle ilişiği bulunmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak şartları aranıyor.

 

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

 

Memur adayları başvurularını 1 Kasım ile 15 Kasım 2017 tarihleri arasında internet ortamında çevrimiçi olarak, kurumun resmi internet adresinde yayımlanacak başvuru formunu doldurarak yapabilecekler. Şahsen, posta, dilekçe ya da diğer şekilde yapılacak başvuruların kabul edilmeyecek.

 

OGM 125 orman muhafaza memuru alımı uygulama sınavı 4 Aralık ile 22 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak olup, sınava katılmaya hak kazananların isimleri, sınava katılacakları yer ve saati 24 Kasım’a kadar internetten ilan edilecek.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler