1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Orman Genel Müdürlüğü OGM Personel Alımı Planları Açıklandı – 2018 Yılı
Orman Genel Müdürlüğü OGM Personel Alımı Planları Açıklandı – 2018 Yılı

Orman Genel Müdürlüğü OGM Personel Alımı Planları Açıklandı – 2018 Yılı

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı planları açıklandı. OGM 2018 yılı performans programında personel alımı planları hakkında bazı genel bilgiler verildi. OGM memur alımı detayları haberimizde yer alıyor.

A+A-

Orman Genel Müdürlüğü 2018 yılı performans programı yayımlandı. Genel Müdürlüğün internet sitesinden yayımlanan programda 2018 yılı performans hedefleri ve önceki yıl hedeflerinin karşılanma durumu belirtildi. Ayrıca kurumun personel sayısı ve 2018 yılı personel alımı hedefleri de genel hatlarıyla ifade edildi.

Performans programında 4. stratejik amaç olarak kurumsal kapasiteyi geliştirmek yer aldı. Performans hedefi olarak ise stratejik yönetimde kurumsallaşmanın sağlanması için mali, hukuki, idari ve beşeri kaynakların geliştirileceği ifade edildi.

OGM personel alımı konusunda burada dikkat edeceğimiz performans göstergesi, standart kadroda tamamlanma oranı başlığı ile verildi. Bu göstergede birimlerin ihtiyacı olan nitelik ve sayıda personel istihdamının hedeflendiği belirtildi.

2016 yılında birimlerin ihtiyaç duyduğu personel sayısının karşılanma oranı yüzde 75 olmuştu. 2017 yılında bu oran yüzde 57’ye geriledi. 2018 yılı hedefi olarak ise birimlerin personel ihtiyacının karşılanma oranının yüzde 85’e kadar çıkarılması amaçlanıyor.

Ne anlama geliyor? 2017 yılında hatırlanacağı OGM çok az sayıda alım yapmıştı. Birimlerin ihtiyacının karşılanma oranı, programda da oldukça düşük gösterildi. Yüzde 57 oranının 2018 yılında yüzde 85’e çıkarılmasının hedeflenmesi, bu yıl içerisinde OGM memur alımı sayısında ciddi bir artışı öngörüyor. Ancak resmi ilanlar yayımlanmadıkça tam sayı vermek mümkün olmuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
7 Yorum
İlgili Haberler