1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Orman Genel Müdürlüğü OGM personel sayısı açıklandı
Orman Genel Müdürlüğü OGM personel sayısı açıklandı

Orman Genel Müdürlüğü OGM personel sayısı açıklandı

Orman Genel Müdürlüğü OGM personel sayısı açıklandı. 2017 yılı performans programına göre Orman Genel Müdürlüğünde görevli personel sayısı ve istatistikler belirlendi.

A+A-

Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) personel sayısı açıklandı. Orman Genel Müdürlüğü 2017 yılı performans programında personel sayısının yanı sıra görevli personelin istihdam şekli, statüleri gibi bilgilere de yer verildi. Ayrıca OGM'nin 2017 yılı hedefleri, mali tablosu, mevcut fiziksel kaynaklar gibi istatistiksel veriler de performans programında yer alıyor.

Orman Genel Müdürlüğü 2017 yılı performans programına göre 2016 yılı Aralık ayı itibariyle OGM personel sayısı 39 bin 28 olarak açıklandı. Personelin büyük çoğunluğunu sürekli ve geçici işçiler ile memurlar oluşturuyor. Kadroların yüzde 52'si işçi, yüzde 45.7'si ise memurlara ayrılmış durumda bulunuyor.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) memur kadrolarında 17 bin 843 personel görev yapıyor. Sürekli işçi olarak 11 bin 954 personel, geçici işçi olarak ise 8 bin 325 personel OGM bünyesinde hizmet veriyor. Ayrıca 741 geçici personel ve 165 sözleşmeli personel OGM kadrolarında görev yapıyor.

Performans programında Orman Genel Müdürlüğünün 2017 yılı personel alımı konusunda ise bilgi verilmiyor. Yalnızca uygun nitelik ve nicelikte personel istihdamı söylense de bu konuda bir sayı belirtilmiyor. Ancak Orman ve Su İşleri Bakanlığının 2017 yılında 1100 personel alımı planlaması bulunmaktadır. Orman ve Su İşleri Bakanlığının 1100 personel alımı konusundaki ifadelerine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

ogm.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler