1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot Alacak
Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot Alacak

Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot Alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından “SÖZLEŞMELİ PİLOT ALIM İLANI” 12 Eylül 2019 tarihli resmi gazetede yayımlandı. OGM’ye 4 sözleşmeli pilot alımı başvuru şartları ve detayları My Memur haberde.

A+A-

Orman Genel Müdürlüğünce 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ekli 1 sayılı cetvelinde bulunan sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel pozisyon unvanlarından 4/B sözleşmeli statüsünde “4 (Dört) Pilot (Helikopter) “alınacaktır.

OGM PERSONEL ALIMINDA ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

Askerlik hizmetini yapmış olmak,

Atanmak istediği unvanla ilgili olarak ilanda belirtilen öğrenim şartı, özel şartlar ve diğer nitelikleri taşımak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (yapılacak mülakat sonucu başarılı olan ve Orman Genel Müdürlüğü’ne atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

Orman Genel Müdürlüğünce yapılacak mülakatta başarılı olmak,

OGM PERSONEL ALIMI ÖZEL ŞARTLAR

Teknik Özellikler (4 x Pilot - Helikopter),

SHGM tarafından onaylı pilot lisansı veya kara havacılık okulu mezuniyet diploması olmalı,

En az 1500 saat helikopter uçuşu olmalı,

Yetkili sağlık kuruluşundan onaylı sağlık sertifikası (class 1) olmalı,

En az level 4 ingilizce bilgisi ( ingilizce seviyesini gösteren muadil herhangi bir sınav notu) olmalı,

En fazla 55 yaşında (56 yaşından gün almamış) olmak gerekiyor.

OGM PERSONEL ALIMI BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

Beştepe Mah. Söğütözü Cad. No: 8/1 06560 YENİMAHALLE / ANKARA adresindeki Orman Genel Müdürlüğü, Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı Havacılık Şube Müdürlüğü adresine şahsen veya posta yolu ile yapılacak olup 07.10.2019 tarihi saat 09.00’da başlayıp 14.10.2019 tarihi saat 16.00’da sona erecektir. Bu tarihten önceki/sonraki müracaatlar ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

OGM İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler