1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Orman Mühendisi ve ASDEP Alımı İçin Düzenleme Yapıldı
Orman Mühendisi ve ASDEP Alımı İçin Düzenleme Yapıldı

Orman Mühendisi ve ASDEP Alımı İçin Düzenleme Yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile sözleşmeli Orman Mühendisi ve Aile Sosyal Destek Personeli (ASDEP) alımında değişiklik yapıldı. Orman Mühendisi ve ASDEP alımı ne zaman yapılacak?

A+A-

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile sözleşmeli Orman Mühendisi ve Aile Sosyal Destek Personeli (ASDEP) alımında değişiklik yapıldı. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar 10 Ocak 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esasların yürürlüğe konulmasına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası gereğince karar verildiği belirtildi.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2 nci maddesinin on yedinci fıkrasında yer alan "orman muhafaza memuru unvanlı sözleşmeli personel" ibaresinden sonra gelmek üzere "ile orman mühendisi unvanını haiz olanlar arasından mühendis unvanlı pozisyonlarda istihdam edilecek sözleşmeli personel" ibaresi eklendi.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından sözleşmeli orman mühendisi alımı yapılırken, orman muhafaza memuru alımında olduğu gibi, en yüksek KPSS puanına sahip 4 katı adaya sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacak.

Sözleşmeli personel pozisyon unvanları ile asgari nitelikleri gösterir cetvel bölümünün "aile sosyal destek personeli" satırının "niteliği" kısmında yer alan "sosyoloji, " ibaresinden sonra gelmek üzere "çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri, " ibaresi eklendi.

Aile Bakanlığının Aile Sosyal Destek Personeli (ASDEP) alımına, başvuru yapabilecek bölümler arasına "Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri" ibaresi ilave edildi.

Bu düzenleme ile kısa süre içerisinde Orman Mühendisi ve Aile Sosyal Destek Personeli (ASDEP) alımı yapılması bekleniyor. Memur adayları uzun süredir söz konusu personel alımı ilanlarının yayımlanmasını bekliyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler