1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Orman Mühendisleri Odasından OGM Mülakat Açıklaması
Orman Mühendisleri Odasından OGM Mülakat Açıklaması

Orman Mühendisleri Odasından OGM Mülakat Açıklaması

Orman Genel Müdürlüğü OGM sözleşmeli 5000 personel alımında mülakat sorunu bitmiyor. Orman Mühendisleri Odası da yüksek KPSS puanlarına düşük puan iddialarına dair açıklama yaparak süreci takip edecekleri ve kimsenin haksızlığa uğramamasını istedi.

A+A-

Orman Mühendisleri Odası tarafından 2019 yılı 5000 sözleşmeli personel alımı kapsamında OGM Mülakat açıklaması yapıldı. Orman Mühendisleri Odası tarafından özellikle “Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Mühendis Alımı” ile İlgili Açıklamaya ve itirazlara dair önemli detaylara yer verildi. My Memur olarak OGM 2019 yılı 5000 personel alımı sürecine kısaca göz atacak olursak şu şekildedir:

Orman Genel Müdürlüğü OGM kadrolarına 2019 yılında 5000 sözleşmeli personel alımı için ilanlar 3 farklı kategoride yayımlanmıştı. 1146 sözleşmeli personel alımı direkt olarak KPSS puan üstünlüğüne göre yapıldı ve adaylar mülakatsız alımla atandılar. Fakat 2 bin 700 orman muhafaza memuru alımı ile 1150 orman mühendisi alımları için mülakat ve uygulama sınavları yapıldı.

MÜLAKAT SINAVLARINA TEPKİLER SÜRÜYOR

Mülakat sınavlarında yüksek KPSS puanı alan adaylara düşük mülakat puanı verildiği iddiasını My Memur olarak bizler de gündeme getirmişti. Aynı zamanda KPSS puanı düşük adaylara da yüksek puan verildi iddialarına adayların tepkileri sürüyor. My Memur olarak bizler de her zaman bu ve benzeri durumlara yol açmamak adına KPSS puan üstünlüğüne göre alımların en temiz ve sorunsuz alım olduğunu bir kez daha belirtmek isteriz.

Orman Genel Müdürlüğü'nün 1150 sözleşmeli mühendis alımı ile ilgili süreç 07 Şubat 2020 tarihinde OGM WEB sitesinde yapılan duyuru ile nihayete ermiştir denildi. İşte Orman Mühendisleri Odası’nın açıklaması:

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ MÜHENDİS ALIMI MÜLAKAT AÇIKLAMASI TAM METNİ

İlan tarihinden itibaren itiraz süreci de işlemeye başlamıştır. Bu konuda gerek yedek listede yer alan gerekse de 70 puan barajının altında kalıp kazanamayan meslektaşlarımızın itiraz süresi içinde dilekçelerini vererek mağduriyetlerini gidermek için talepte bulunmaları pek tabii haklarıdır.

Meslek Odası olarak mağduriyete uğradığını iddia eden meslektaşlarımızın haklarını korumak adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Ancak mağdur olduğunu ifade eden meslektaşlarımızın hak arar iken başkalarının hakkına girecek söylem ve eylemlerden kaçınmaları dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur.

Mağduriyetleri gidermek adına hak ararken başta devletimiz olmak üzere kurumlarımızın ve diğer meslektaşlarımızın hakkına girecek beyanlarda bulunmaktan kaçınılması Meslektaşlarımızdan istirhamımızdır.

ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI: HER İDDİA İSPATA MUHTAÇTIR!

Odamız gerek yedek listede yer alan gerek baraj puanının altında kalarak elenen Meslektaşlarımızın mağdur olduklarına dair iddialarını önemsemektedir. Bununla birlikte her iddia da ispata muhtaçtır.

Orman Mühendisleri Odası olarak bu sürecin en başından beri olduğu gibi şuanda da her adaya eşit mesafede olduğumuzun bilinmesini ve sürece olumlu katkı sunmak üzere her zaman hazır olduğumuzu bildiririz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum
İlgili Haberler