1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Orman ve Su İşleri Bakanlığına Atama
Orman ve Su İşleri Bakanlığına Atama

Orman ve Su İşleri Bakanlığına Atama

DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atanırken, boşalan göreve DSİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Acu atandı.

A+A-

Resmi Gazete'nin 1 Kasım 2017 tarihli sayısında Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne atamalar yapıldı. Atamalar ile ilgili kararın ardından görev devir teslimleri gerçekleşti. Resmi Gazete’nin 1 Kasım 2017 tarihli sayısında alınan karara göre, açık bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Ali Rıza Diniz atandı. Deniz’den boşalan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü görevine ise aynı kurumun Genel Müdür Yardımcısı Murat Acu getirildi. Atama kararları 657 sayılı Kanunun 74 ve 76 ncımaddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görüldü.

ALİ RIZA DİNİZ KİMDİR?

Konya doğumlu evli ve 3 çocuk babası olan Diniz, 2003 yılına kadar Barajlar ve Proje şube müdürlüklerinde görevinde bulundu. Kurum içerisinde çeşitli bölgelerde müdürlük görevinin ardından Diniz, 2012 yılında DSİ Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra 10 Şubat 2015 tarihinde ise Genel Müdürlük görevini yürütmeye başladı. Resmi Gazete’nin 1 Kasım 2017 tarihli ataması ile Diniz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak göreve başladı.

MURAT ACU KİMDİR?

Devlet ve Su İşleri Genel Müdürü olarak ataması gerçekleşen Murat Acu ise, 1967 Samsun doğumlu. Evli ve iki çocuk babası olan Acu, 2011 – 2012 yıllarında DSİ 22.Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcısı, 2012 – 2014 yıllarında DSİ 18.Bölge Müdürü, 2014 – 2015 yılları arasında DSİ 5.Bölge Müdürü, 2015 – 2016 yıllarında DSİ Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulundu. Resmi Gazetenin 1 Kasım 2017 tarihli atamasına göre ise Acu, Devlet ve Su İşleri Genel Müdürü olarak görevine başladı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.