1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Ortak Sınava Girmezse veya Düşük Not Alırsa Notu Düşecek
Ortak Sınava Girmezse veya Düşük Not Alırsa Notu Düşecek

Ortak Sınava Girmezse veya Düşük Not Alırsa Notu Düşecek

Öğrenci Ortak Sınava Girmezse veya Düşük Not Alırsa Elindeki Notu da Kaybedecek...

A+A-

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişikle birlikte yapılacak olan ortak sınava 50’nin altında not alan öğrenciler girecek. Aslında sınava girmek mecburi gibi bir durum olacak. Nedeni ise Öğrencinin aldığı not ortalaması eğer 50’nin altındaysa bu sınav kurtarma sınavı olacak. Not ortalamasını düşürebilecek veya yükseltebilecek.

Şimdi Konuyu Biraz daha açalım. Öğrenci yazılı sınavlardan 40 ve 60 puan aldı. Performans puanları ise 30 30 olsun. Şimdi bu 4 dersin toplamı 160 yapar. Dersin Ortalama notu ise 160’nin 4’e bölünmesi ile bulunur yani 40 olacak. Şimdi öğrenci bu sınava mecburen girecek ve sınavdan örneğin 60 aldı işte bu durumda Not ortalaması 44 olacak, Eğer Bu öğrenci 90 alırsa ortalaması 50 olacak. Ama bu ortak sınavdan 30 alırsa notu 38’e düşmüş olacak.

Sınava girmeyen öğrenci için ise 160 5’e bölünmüş olacak ve Not 32’ye düşmüş olacak. Durum Şundan İbaret;  Eğer öğrenci sınava girip yüksek bir puan alamazsa veya sınava girmezse büyük bir ihtimal elindeki notu da düşecek.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.