1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ortaöğretim Hemşire Mezunları Adil Atama Bekliyor
Ortaöğretim Hemşire Mezunları Adil Atama Bekliyor

Ortaöğretim Hemşire Mezunları Adil Atama Bekliyor

Sağlık Bakanlığı personel alımlarında ortaöğretim mezunu hemşireler için adalet isteniyor. 2019 sağlık personeli alımında ortaöğretim hemşireye 10 bin kadro talep ediliyor.

A+A-

Ortaöğretim hemşireler Sağlık Bakanlığından adil atama bekliyor. 2017 yılında 85-90 puanla açıkta kalan lise mezunu hemşireler için kadro sayısının artırılması talep ediliyor. Ortaöğretim hemşirelere verilen kadro sayısında ciddi düşüş olduğunu belirten Sağlık Personeli alımı adayları taleplerini şöyle sıralıyor.

Biz 4 yıl boyunca mesleki eğitim görüp Hemşire unvanını kazanmış, 100 binden fazla Mezunu olan ORTAÖĞRETİM HEMŞİRE mezunlarıyız. Eski atama dönemlerinde Lisans hemşire ile aramızda 3 katı kadar fark vardı. Örneğin 2 bin Lisans Hemşireye alınıyorsa, 600-700 kadar da Ortaöğretim Hemşire alınırdı.

Fakat ne yazık ki şimdi aramızdaki bu fark neredeyse 17 kat kadar oldu. Örneğin yapılan en son atamada 6300 Lisans Hemşire alınırken 300 kadar Ortaöğretim Hemşire alındı. Ve bu durum bizi yeterince mağdur etti. Bizler adil olmayan bu dağılım nedeniyle KPSS’den aldığımız 85-90 puanlarla atanamıyoruz. Hayatlarımızı hep bir umut ile erteliyoruz.

Bizler ORTAÖGRETİM HEMŞİRELER olarak Adalet istiyoruz. Bu sene alımlarımızın arttırılmasını, aynı zamanda 2017’de bize yapılan haksızlığın telafisini de bu sene istiyoruz. Emeğimizin karşılığını istiyoruz. 85-90 gibi puanlarla açıkta kalmamak için, Adalet için Ortaöğretim Hemşireye 10000 Kadro istiyoruz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
23 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler