Ortaöğretim Hemşirelik Mezunları Atama Bekliyor – 2018 Yılı Sağlık Personeli Alımları

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın 2018 yılı sağlık personeli alımı açıklamasından sonra lise, önlisans ve lisans mezunları Bakanlığın ilana çıkmasını bekliyor. Lise mezunu hemşirelik mezunlarının atama talepleri yerine getirilecek mi?

39207
Abone Ol
Daha Fazla

My memur olarak gerek lisans, gerek önlisans gerekse lise mezunu tüm KPSS adaylarının seslerini duyurmayı bir görev bildik ve yetkililere sesinizi duyurmak adına çok önemli çalışmalar yapmaktayız. Bu kapsamda haberimizde bize ulaşan takipçimizin ortaöğretim hemşirelik bölümü için atama talebine yer vereceğiz.

Öncelikle en son alım 2017’nin haziran aylarında yapıldığını hatırlatmak isteriz. Bu Sağlık Bakanlığı için çok uzun bir süre ve güvenlik soruşturmalarını da düşününce adaylar oldukça beklemekteler. Yeni yapılan şehir hastanelerinde eksik eleman bir hayli fazla bu nedenle hastalar da en az çalışanlar kadar sıkıntı çekiyor.

Yeni Bakan henüz sağlık personeli ataması yapmadı! Ayrıca yeni Bakan Ahmet Demircan döneminde sağlık personeli alımı henüz yapılmadı ve Sayın Bakan’ın bu konuda ihtiyaç olan personel dağılımını adil yapması talep ediliyor.

Sağlık personeli eleman yetersizliğinden dolayı sadece şehir hastaneleri değil bütün hastaneler sorun yaşamaktadır ve Bakanın da eksiklikler hakkında açıklamaları bulunmaktadır. Bunun yanında en son atama da alınan lisans hemşire sayısı 6 bin 600’lerdeyken ortaöğretim hemşire sayısı 350’lerdeydi.

90 puanla atama bekleyen adayın durumu! Lisans ile lise atamaları arasındaki son zamanlarda oluşan en büyük uçurum oluştu. Bundan önceki atamalarda bunlar yaşanmazdı. Ben şahsen 90 puanla 2016’da girdiğim KPSS ile atama bekliyorum ve sınava kısa süre kaldı puanımın yanması muhtemel görünüyor.

Her ilde birçok özel sağlık kolejleri açıldı. Sebebi de sağlık personeli ihtiyaçlarını karşılamaktı. Fakat son yıllarda bu kadar lise açılmasına rağmen atamalar tersi yönde azaldı. Bu kapsamda adayların sesinin duyulması ve son atamada verilen kontenjanların arttırılması şarttır!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 3 sene önce

  sağlık bakanımdan lise mezunu hemşire almasını riça ediyorum kpss puanım orta öğretim 85

 2. 3 sene önce

  2 YIL ÇALIŞIP YUKSEK PUANLA TATNMAMAK ÇOK KÖTÜ BİŞEY İNŞALLAH 2018 /5 DEKİ TAMA DA İYİ BİR ALIM OLUR ORTAÖĞRETİM HEMŞİRE MEZUNLARI İÇİN.

28 Yorum

 1. Vallahi yazıklar Olsun size . Eyvallah ama yalnızca hemşirelere mi yapılıyor bu haksızlık . Acil Tıp teknisyenlerine ne olacak biz de 89 ile bekliyoruz. Bari siz adil olun siz !.. Twitter etkinliğinde Biz de vardık ve destek verdik , Sadece hemşire Tek haksızlık yaşıyormuş gibi gösteriyorsunuz . ATT lerin durumu hemşirelerden beter Son alında 98 alındı . Ikı alimda toplam 160 alındı . Hemsirelerde Tek alimda 355 aldı. Yazıktır ya hu . Bari siz adil olun .

  MYMEMUR.COM EKİBİ: İletilen talepler kamuoyu oluşturmak adına değerlendirilmektedir. Meslek Grubunuzdan bir talep iletilmemiş olabilir. Bugün My Memur Ekibi tarafından inceleme yapılarak, Sıkıntılarınız gündeme getirilecektir.

 2. 3 sene önce

  Yaw bari siz adil olun be siz . 80 bin ATT yıllardır atanamayor , hemşireleri haber yapıp ATT leri haber yapmamak da nedir ? Twitter etkinliğinde ATT ler de vardı ve destek verdi . Hemşirelere Son alımda 355 , ATTlere ise 2 alımda toplam 160 gibi bi sayı verildi kim daha mağdur konuşmayalım isterseniz. Gereğini yapın n adil olun !!!

 3. Iletilmemis olması mümkün değil . Bizzat ben size mail yolundan Kaç kez mail attım . Diğer haber sayfalarına da amma ve lakin hemşire de hemşire ..! Böyle şey olamaz , lütfen gereğini yapın 80 bin Acil Tıp Teknisyeni Fazlasıyla Mağdur .

 4. 3 sene önce

  Donanımlı hemşireler adına üniversite şart. Bi hemşire zaten üniversite kesin okusun. Hemşirelik bilmeden yapılcak bi meslek değil. Her şey pratikte değil. Bölümü okumadığınız sürece anlatmam güç.

 5. 3 sene önce

  ÜNİVERSİTE MEZUNLARI ALIMI YAPILSIN İNSANLAR İŞSİZ HEMŞİRELER ÜNİVERSİTE OKUYUP BOŞ KALIP DEVLET KADROLARINI LİSE MEZUNU ALINMASI BÜYÜK HAKSIZLIK BİZ ZATEN BÜYÜK SINAVLAR SONUCU ÜNİVERSİTE KAZANDIK

 6. 3 sene önce

  Ortaöğretim hemşireler olarak hiç yoktan 80 puan ve üzerinin atanmasını talep ediyoruz ve en az 10.000 kişilik kadro istiyoruz.Mart ayında yapılacak alımlarda evet büyük çoğunlukla hemşire olucak ama lütfen lisansla ortaöğretim arasındaki bu büyük alım farkı kapansın lisanslar 69 ortaöğretim 89 şuan.Lİsansları 50 puana kadar alıcaksanız ne kıymeti ne anlamı kalıyor bizim aldığımız 80-85lerin ?????

 7. 3 sene önce

  Büyük sınavlar sonucu üniversite kazanan,bu büyük sınavdan da (KPSS) 70 i geçeymişte atanaymış o zaman.İllahi lisans bitirdi diye bu kadar düşük puanla lisans mezunu hemşireler atanmasın .Ortaöğretim hemşireler olarak atamalarda ADALET istiyoruz .

 8. 3 sene önce

  Ya bizim lisedeyken üniversite dersleri goruyoduk zaten hicbir kultur dersi gormedik.Yani demek istedigim bilgisiz falan degiliz.Siz buyuk sinava girip hemsirelik okumus olabilirsiniz.Ama bizi de sokaktan bulup o liseye goturmediler degil mi? Bizde cok buyuk emekler verdik sonuc olarak simdi bilgisiz falan demeniz cok yersiz.

 9. 3 sene önce

  Bu isin icinde olmayanlar bilemez hastanede calismis bir lise mezunu hemsire olarak gelen birçok universite ogrencisine isi ogrettigimi bilirim .

 10. 3 sene önce

  Helal olsun mymemur.com.tr 7 yıllık hemsireyim ortaöğretim olduğum için hala atama bekliyorum. Madem az alım yapılacaktı neden özel saglik liseleri açıldı. Lütfen artık atamalar yapılsın öncelikli alım istiyoruz deneyime ve sertifikaya bagli

 11. 3 sene önce

  70 puanla lisans hemşirenin atanip biz ortaöğretim hemsirelerin 85 puanla açıkta kalmasi yada daha üstü puanlarla acikta kalmamiz kadar azımsanacak durum yok . Son hemşirelik mezunlari da verildiğine göre artik hemsire lik mezunu da yok yardımcılık var çünkü. Biz ortaöğretim hemsireliirin alimi en az bu yıl 5bin kisi olmali kesin ve net !! Artik sesimizi duyun lutfen sayjn sağlık bakanim ! Mağduruz . Biz lise hemşirelik mezunu arkadaslar teknik ve teorik açıdan kendimizi çok geliştirdik!!

 12. 3 sene önce

  Oh ne ala teknik teorik becerisi olmayan bazı lisans hemşireler 69 la atansin . Biz burda 80üstü puanlarla bekleyelim. Sayın bakanim, ortaöğretim hemşire çalıştığı özel kurum gerek stajlarinda olsun itildi kakıldı ve birçok şey öğrendi bizden en az 5-6bin alım olmalı ki zaten son hemşire mezunlarida verildi artık yardımcılık unvani var! Ortaöğretim hemsire sayisi cok yüksek olmalı !!!

 13. 3 sene önce

  Ortaöğretim hemsire alinmali kesinlikle en tecrübeli bilgili ortaöğretim hemşiredir bu hep boyleydi !!

 14. Ortaöğretim hemşire alinmalidir kamuya kesinlikle

 15. 3 sene önce

  Lutfen guncell olarak paylasn bu haberi duysunlar sesimizi

 16. 3 sene önce

  Madem kadro az verilecek madem 80 ve üstü puanlar ile atama yapılacak zaten imkansıza itiliyor orta öğretim de hemşireliği kaldırın kimse mağdur olmasın acik ara fark var ve hala sesimizi duyan yok mezun çok iş yok özel hastaneler dolu alım yok kpss 85 üstü alan boşta neden bu ayrım yapılıyor teori desen sıfıra yakın fakat bu göz önüne alınmıyor madem sorun insan sağlığı ise insan sağlığına dayalı teori sınavları gelsin ayrım yapılması artık şu mağduriyetimiz giderilsin

 17. 3 sene önce

  Temelden bu eğitimi alan ve Devlet ve Özel Hastanelerde stajınnı yapan ve bu işi severek ve canla yapan ortaöğretim sağlık lisesi mezunlarına çok az kadro veriliyor.Daha fazla kadro verilmelidir.

 18. 3 sene önce

  Adaletli bir şekilde atama istiyoruz lise mezunu hemşireler olarak..

 19. Esas temelden sağlıkcı olarak yetişen ortaöğretim sağlık meslek lisesi mezunu hemşirelere daha çok kadro verilmelidir.

 20. 3 sene önce

  sağlık bakanımdan lise mezunu hemşire almasını riça ediyorum kpss puanım orta öğretim 85

 21. 3 sene önce

  Bende sağlık meslek lisesi hemşirelik mezunuyum.ortaokulda fen lisesi puanı aldım.ailem garanti meslek diye gönderdi şimdi atama denen şey yok.madem lise atama yapilmayacakdi bu bölümler niçin açıldı.bu şekilde bizleri özele yönlendiriyorlar.uc kuruşa talim ediyoruz.

 22. 3 sene önce

  Ortaöğretim hemşireleri olarak yüksek sayıda atama bekliyoruz.lise hemşirelerinin 90 alıpda atanamaması hiç kabul edilecek bir şey değil.biz lise hemşireleri olarak yüksek rakamlarda lise hemşiresi alınmasını istiyoruz sağlık bakanım

 23. Neden sadece hemşirelik..herkes kendisinin atanmasını istiyor..ya diğer branşlar…

 24. 3 sene önce

  Lise mezunuyum kpss de81 aldım atama bekliyorum sağlık bakanı.iza seçimi duyurun

 25. 3 sene önce

  Özellikle dört yıl boyunca hemşirelik eğitimi alan yaklşık olarak kırk elli bin ortaöğretim lise mezunu hemşire atama beklemektedir.Önlisans ve lisans mezunlarına çok fazla kadro verildiğinden esas meslek sahibi bu işi yaparak ve teorik olarak öğrenen lise mezunu hemşireler için çok az kadro verilmeketedir.Çünkü lisans ve önlisans mezunları her yere başvuru yapıyorlar.

 26. 3 sene önce

  2 YIL ÇALIŞIP YUKSEK PUANLA TATNMAMAK ÇOK KÖTÜ BİŞEY İNŞALLAH 2018 /5 DEKİ TAMA DA İYİ BİR ALIM OLUR ORTAÖĞRETİM HEMŞİRE MEZUNLARI İÇİN.

 27. 3 sene önce

  ben nihal hemşire bir yıl oldu mezun oldum 7.8 hastaneye başvurdu hiç bireyden sonuç almadım işkura müracat etim sonuç yok çarem Size baş vurmak ta buldum bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!