1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. Ortaöğretim Hemşirelik Mezunları Atama Bekliyor - 2018 Yılı Sağlık Personeli Alımları
Ortaöğretim Hemşirelik Mezunları Atama Bekliyor - 2018 Yılı Sağlık Personeli Alımları

Ortaöğretim Hemşirelik Mezunları Atama Bekliyor - 2018 Yılı Sağlık Personeli Alımları

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın 2018 yılı sağlık personeli alımı açıklamasından sonra lise, önlisans ve lisans mezunları Bakanlığın ilana çıkmasını bekliyor. Lise mezunu hemşirelik mezunlarının atama talepleri yerine getirilecek mi?

A+A-

My memur olarak gerek lisans, gerek önlisans gerekse lise mezunu tüm KPSS adaylarının seslerini duyurmayı bir görev bildik ve yetkililere sesinizi duyurmak adına çok önemli çalışmalar yapmaktayız. Bu kapsamda haberimizde bize ulaşan takipçimizin ortaöğretim hemşirelik bölümü için atama talebine yer vereceğiz.

Öncelikle en son alım 2017’nin haziran aylarında yapıldığını hatırlatmak isteriz. Bu Sağlık Bakanlığı için çok uzun bir süre ve güvenlik soruşturmalarını da düşününce adaylar oldukça beklemekteler. Yeni yapılan şehir hastanelerinde eksik eleman bir hayli fazla bu nedenle hastalar da en az çalışanlar kadar sıkıntı çekiyor.

Yeni Bakan henüz sağlık personeli ataması yapmadı! Ayrıca yeni Bakan Ahmet Demircan döneminde sağlık personeli alımı henüz yapılmadı ve Sayın Bakan’ın bu konuda ihtiyaç olan personel dağılımını adil yapması talep ediliyor.

Sağlık personeli eleman yetersizliğinden dolayı sadece şehir hastaneleri değil bütün hastaneler sorun yaşamaktadır ve Bakanın da eksiklikler hakkında açıklamaları bulunmaktadır. Bunun yanında en son atama da alınan lisans hemşire sayısı 6 bin 600’lerdeyken ortaöğretim hemşire sayısı 350’lerdeydi.

90 puanla atama bekleyen adayın durumu! Lisans ile lise atamaları arasındaki son zamanlarda oluşan en büyük uçurum oluştu. Bundan önceki atamalarda bunlar yaşanmazdı. Ben şahsen 90 puanla 2016’da girdiğim KPSS ile atama bekliyorum ve sınava kısa süre kaldı puanımın yanması muhtemel görünüyor.

Her ilde birçok özel sağlık kolejleri açıldı. Sebebi de sağlık personeli ihtiyaçlarını karşılamaktı. Fakat son yıllarda bu kadar lise açılmasına rağmen atamalar tersi yönde azaldı. Bu kapsamda adayların sesinin duyulması ve son atamada verilen kontenjanların arttırılması şarttır!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
28 Yorum
İlgili Haberler