Ortaokul – Lise Öğrencileri Dikkat! Bugün Başvurular Sona Eriyor – EBA Destekleme Kursları

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019-2020 eğitim - öğretim yılı EBA destekleme ve yetiştirme kurslarına başvurular bugün itibarıyla sona erecek. Öğrenciler için son başvuru gününde önemli detaylar My Memur haberde.

56395
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları iş takvimi kapsamında öğrenciler için EBA DYK kurs başvuruları sona eriyor. Ortaokullarda ve liselerde okuyan öğrenciler ile mezun ve açık lise öğrencileri için son fırsat olan DYK kurs başvuruları 23 Eylül 2019 Pazartesi günü sona erecek. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı için EBA DYK Öğrenci başvurularının ne zaman sona ereceğini ve detayları araştıran öğrenciler için son gün de hatırlatma yapmak istedik.

EBA DESTEKLEME KURS TAKVİMİ YILLIK OLACAK

2019-2020 eğitim-öğretim yılı için EBA DYK destekleme ve yetiştirme kursları başvuruları tek seferde yıllık olarak alınacak. EBA kursları süreci öğretmen ve ücretli öğretmenler için tamamlandı. Şimdi de EBA öğrenci başvuruları sona eriyor. EBA DYK öğrenci başvuruları 23 Eylül 2019 itibarıyla bitiyor.

EBA DYK’YA HANGİ ÖĞRENCİLER BAŞVURABİLİR?

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı Resmî ve özel örgün eğitim kurumları kapsamında Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin kapsamında öğrenciler dahil;

Ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler;

Genel ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulu/özel eğitim sınıfı,

Genel ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları ile mesleki ve teknik ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları öğrencileri,

Resmî ve özel örgün eğitim kurumlarının 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlar, başvurabilir.

Resmî örgün eğitim kurumlarına ve özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun ya da ikamet ettikleri adresin bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-Kurs Modülünden başvuru yapabilir. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.

2019-2020 EBA ÖĞRENCİ BAŞVURULARI NEREDEN ve NASIL YAPILACAK?

Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler e-Kurs Modülü üzerinden e-Okul bilgileri ile ya da e-Devlet girişini kullanarak kurs başvurusu yapar.

Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi açık öğretim okulu kullanıcı adı ve şifresi ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.

MEB DYK BAŞVURU İNTERNET ADRESİ

http://odsgm.meb.gov.tr adresinden Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmî internet sayfası açılır. Sağ üst bölümde yer alan “E-KURS” butonu tıklanır. Ayrıca, adres çubuğuna https://e-kurs.eba.gov.tr/ yazılarak da Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi modülüne ulaşılabilir.

2019-2020 DYK başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

eba-takvim.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!