1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. ÖSYM 2015-ÖSYS Hakkında Duyuru Yayımladı " İtibar Etmeyin"
ÖSYM 2015-ÖSYS  Hakkında Duyuru Yayımladı " İtibar Etmeyin"

ÖSYM 2015-ÖSYS Hakkında Duyuru Yayımladı " İtibar Etmeyin"

ÖSYM doğrudan 2 Milyon Dolaylı olarak 10 Milyon Kişiyi İlgilendiren 2015-ÖSYS Hakkında Duyuru Yayımladı.

A+A-

ÖSYM 2 Ocak 2015 tarihinde 2015-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi yani 2015-ÖSYS hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

ÖSYM 2 Milyonun üzerinde öğrencinin gireceği ve aileleri ile birlikte 10 Milyon kişiyi ilgilendiren 2015-ÖSYS nin yani 2015-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi başvurularının 5 Ocak 2015 -19 Ocak 2015 tarihleri arasında başlayacağı ile duyurusuna başladı. Lakin; ÖSYM tarafından yapılan duyuruda medya üzerinden bazı karalama ve yıpratma çalışmalarının başlatıldığı da belirtildi. YGS döneminde yayımlanan bu tür haberlerin sorumlu medya anlayışı ile bağdaşmadığının altını çizdi ve 2015-ÖSYS süreci başta olmak üzere tüm ÖSYM faaliyetlerinde sadece ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan bilgilerin dikkate alınmasını vurguladı.

Bizde Mymemur.Com olarak ÖSYM tarafından yapılan bu duyuruya destek oluyoruz. Nedeni ise Sosyal Ağın Bu kadar aktif kullanıldığı günümüzde 1 haberin milyonlara ulaştığı düşünülürse; bir atasözü yardımımıza yetişir. Kuyuya delinin biri taş atar sonra kırk akıllı çıkaramaz, yada çamur atılır izi kalır Durumuna düşülsün ve milyonların umudu emeği boşuna gitsin istemeyiz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.