ÖSYM 2016 EKPSS Tercih Kılavuzunu Yayınladı

ÖSYM’nin resmi sitesinden yayınlanan duyuruda 2016/1 EKPSS Tercih Kılavuzu yayınlandı.

23154
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün yayınladığımız haberde ÖSYM tarafından bugün yayınlanacağını belirtmiştik. ÖSYM resmi sitesinden yayınladığı duyuruda 2016/1 EKPSS tercih kılavuzunu yayınladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda İlkokul ve Ortaokul seviyesinden Bin 220 kişi, Ortaöğretim seviyesinden 2bin 514 kişi Ön lisans eğitim seviyesinden bin340 kişi lisans Eğitim seviyesinden ise bin 39 kişi olmak üzere toplamda 6 bin 113 engelli personel alımı yapılacağı belirtilmişti.

Tercih kılavuzu açıklandıktan sonra mezun olmamış adayların başvuru yapmış olsa bile atamaları olmayacaktır. Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik de belirlenen şartlara göre Engelli durumu %40 ve üzerinde çalışabilir olanlar başvuru yapabilecektir. Eğer %40 altında engeli bulunan adaylar başvuru yapamayacaklardır.

Adayların resmi başvuruları resmi iş saatlerinde gerçekleştirebilecektir. Görevli tarafından yapılan başvurularda adaylara başvuru belgesinin çıktısı alınacak olup adayların kontrol edip onay kodunu görevliye bildireceklerdir. Onay kodunu bildirdikten sonra adayın başvurusu tamamlanacaktır. Onay kodunu bildirmeyen adayların başvuruları ise geçersiz sayılacaktır. Başvuru yapacak adayların 3,00 TL başvuru hizmeti ücreti vermeleri gerekiyor. Adaylar tercihlerini 13-22 Temmuz arasında yapacaklardır. Adaylar 22 Temmuz saat 23.59’a kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. Duyurunun tam metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!