ÖSYM 2016 KPSS lisans sınavı sonuçlarını açıkladı

ÖSYM 2016 KPSS lisans sınavı sonuçlarını açıklandı. 2016 Lisans sonuçlarına sitemiz üzerinden direk erişim ağlayabilirsiniz.

23172
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖSYM 2016 KPSS lisans sınavı sonuçlarını açıklandı. 2016 Lisans sonuçlarına sitemiz üzerinden direk erişim sağlayabilirsiniz.Onbinlerce adayın merakla beklediği 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS sınav sonuçları nihayet açıklandı. Sınav sonuç ekranı ÖSYM tarafından kullanıma açıldı.

Bilindiği üzere 22 Mayıs 2016 tarihinde iki oturumda KPSS lisans genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri ve 29 Mayıs 2016 tarihinde yapılan alan bilgisi sınavı sonuçları açıklandı. Sonuçlarını öğrenmek isteyenler ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasından T.C. kimlik numaralarını ve aday şifrelerini girip öğrenebilecektir. Ve yine Türkiye gov tr e-devlet şifreleri ile de sınav sonuçları öğrenilebilecektir. Sınav sonuç belgeleri basılmayacak ve adayların adresine gönderilmeyecek. ÖSYM sonuç açıklama resmi sitesinden görüntüledikleri resmi sonuçları olacak. Adaylar branş bazında sıralama sonuçlarını da sonuç ekranından öğrenebilecektir.

Lisans düzeyinde onbinlerce adayın girdiği 2016 KPSS lisans sınavı sonuçları öğretmen adayları için bir yıl geçerli olacak. Ağustos ayında atama bekleyen öğretmen adayları kadrolu alım yapılmayacak açıklamaları ve sözleşmeli öğretmen alımı olup olmayacağı yönünde netlik oluşmaması nedeniyle hayal kırıklığına uğradı. 2016 KPSS lisans sınavı sonuçları 2 yıl geçerli olacak ve bu sınav sonucuna göre memur adayları kamu kurum ve kuruluşların merkezi ve açıktan alım ilanlarına başvuru yapabilecek.

aaa-003.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!