ÖSYM, 2018 KPSS Lisans Başvuruları Bugün Başlıyor

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS lisans başvuruları 10 Mayıs 2018 itibarıyla başlıyor. 2018 KPSS Lisans, Genel Kültür, Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ile ÖABT başvuruları 10 Mayıs’ta ÖSYM’de başlayacak.

42731
Daha Fazla Göster

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Kamu Personel Seçme Sınavı 2018-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri),  Kamu Personel Seçme Sınavı 2018-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) 1. gün, Kamu Personel Seçme Sınavı 2018-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) 2. gün ve Kamu Personel Seçme Sınavı 2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) başvuruları 10 Mayıs ile 21 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacak.

Tüm KPSS oturumları için başvuru tarihleri 10 – 21 Mayıs 2018 tarihleri olurken, KPSS geç başvuru günü 6 Haziran 2018 tarihi olarak açıklandı. Tüm KPSS oturumlarının sınav sonuçları ise 31 Ağustos 2018’de açıklanacak.

2018-KPSS Lisans KPSS Kamu Personel Seçme Sınavı (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) 22 Temmuz 2018’de yapılacak.

2018-KPSS Lisans KPSS Kamu Personel Seçme Sınavı (Alan Bilgisi) 1. gün 28 Temmuz 2018’de yapılacak. 2018-KPSS Lisans KPSS Kamu Personel Seçme Sınavı (Alan Bilgisi) 2. gün 29 Temmuz 2018’de yapılacak.

2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi KPSS Kamu Personel Seçme Sınavı, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 5 Ağustos 2018’de yapılacak.

kpss-basvuru.jpg

KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı! Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÖSYM, 2018 KPSS Lisans Başvuruları Bugün Başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!