1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. ÖSYM 2018 Tüm Sınav Sorularını Yayımladı! KPSS - ÖABT - DHBT - DGS - ALES - YDS - TUS - DUS
ÖSYM 2018 Tüm Sınav Sorularını Yayımladı! KPSS - ÖABT - DHBT - DGS - ALES - YDS - TUS - DUS

ÖSYM 2018 Tüm Sınav Sorularını Yayımladı! KPSS - ÖABT - DHBT - DGS - ALES - YDS - TUS - DUS

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2018 yılı tüm sınav soruları yayımlandı. ÖSYM sınav sorularına dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından daha önce 1999 ile 2017 yılları arasındaki tüm sınavlara dair sorular yayımlanmıştı. 12 Kasım 2019 itibarıyla da 2018 yılı ÖSYM’nin yaptığı sınav soruları yayımlandı. ÖSYM sınav sorularına nasıl erişim sağlanacağını araştıran adaylar için gerekli tüm detayları My Memur olarak hazırladık.

YAYIMLANAN SINAVLAR HANGİLERİ?

2018 Yılı (DGS, KPSS Lisans, ÖABT, DHBT, TUS 2. Dönem, DUS, ALES/2, ALES/3, KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans, YDS Sonbahar Dönemi ve YDS/3) Sınavlarının Soruları Erişime Açıldı.

Dikey Geçiş Sınavı DGS,

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi AÖBT,

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ortaöğretim, lisans, önlisans,

Tıpta Uzmanlık Sınavı TUS,

DUS,

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES,

Yabancı Dil Sınavı YDS için erişime açıldı.

2018 Yılı (DGS, KPSS Lisans, ÖABT, DHBT, TUS 2. Dönem, DUS, ALES/2, ALES/3, KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans, YDS Sonbahar Dönemi ve YDS/3) Sınavlarının Sorularınas nasıl erişilecek?

2018 YILI ÖSYM SINAV SORULARINA ERİŞİM

2018 yılı (DGS, KPSS Lisans, ÖABT, DHBT, TUS 2. Dönem, DUS, ALES/2, KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans, ALES/3, YDS Sonbahar Dönemi ve YDS/3) sınavlarının soruları ÖSYM’nin internet sitesinde ana sayfasında yer alan ‘Geçmiş Yıllardaki Sorular’ sekmesinden erişilebilecektir.

TELİF HAKKI UYARISI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM kendi yaptığı sınav soruları ile ilgili telif hakkı uyarısı da yaptı: “Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir.  ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz” denildi.

ÖSYM "GEÇMİŞ YILLARDAKİ SORULAR"

YKS: Yükseköğretim Kurumları Sınavı Çıkmış Sorular,

ÖSYS: Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavı Geçmiş Yıllarda Çıkan Sorular,

KPSS: Kamu Personeli Seçme Sınavı Geçmiş Yıllarda Çıkan Sorular,

ALES: Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Geçmiş Yıllarda Çıkan Sorular,

YDS: Yabancı Dil Sınavlarında (YDS, KPDS, ÜDS) Geçmiş Yıllarda Çıkan Sorular,

DGS: Dikey Geçiş Sınavı Geçmiş Yıllarda Çıkan Sorulara erişim için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler