1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. ÖSYM, 2018-TUS 2. Dönem Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
ÖSYM, 2018-TUS 2. Dönem Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

ÖSYM, 2018-TUS 2. Dönem Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

ÖSYM 2018 yılı 2. Dönem TUS Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı başvuru kılavuzu ve tarihlerini yayımladı. TUS kılavuzu ve TUS başvuru tarihleri için tıklayınız.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılı 2. Dönem kapsamında Tıpta Uzmanlık Sınavı TUS tercihleri için başvurular yarın başlıyor. 2018-TUS 2. Dönem başvuruları 25 Eylül ile 2 Ekim tarihleri arasında olacak.

2018 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 2. Dönem tercih işlemleri, 25 Eylül- 02 Ekim 2018 tarihleri arasında bireysel olarak ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden yapılabileceği açıklandı.

2018-TUS 2. Dönem için tercihte bulunacak adayların 2018-TUS 2. Dönem Başvuru Kılavuzunda yer alan ilke ve kuralları dikkatle incelemeleri gerektiği ÖSYM tarafından özellikle açıklandı.

Genel Bilgiler, Temel İlke ve Kurallar, tablolar, Başvuru Kılavuzu, Özel Koşullar ve Kontenjanları, Aday Başvuru Formu, Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formu, Başvuru Merkezlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.

Üniversitelerdeki Tıpta Uzmanlık eğitimi yapılacak programlar ve kontenjanları, Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastanelerinde, Sağlık Bakanlığı adına Tıp Fakültelerinde ve diğer kurumlarda Tıpta Uzmanlık eğitimi yapılacak programlar ve kontenjanları, İçişleri Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı nam ve hesabına açılan Tıpta Uzmanlık Eğitimi yapılacak programlar ve kontenjanlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.

2018-TUS 2. Dönem Tercih Kılavuzu ve Tablolar için TIKLAYINIZ.

2018-TUS 2. Dönem: Başvuru ve Kılavuz Bilgileri için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.