1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. ÖSYM, 2018 YKS Görevde Yükselme Sınavı Soru ve Cevaplarını Yayımladı
ÖSYM, 2018 YKS Görevde Yükselme Sınavı Soru ve Cevaplarını Yayımladı

ÖSYM, 2018 YKS Görevde Yükselme Sınavı Soru ve Cevaplarını Yayımladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 1 Ekim 2018 tarihi itibarıyla 2018 YSK görevde yükselme sınavı için cevap kağıtları, soruları ve aday cevapları erişime açıldığını duyurdu. YSK soru ve cevapları için tıklayınız.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018-YSK cevap kağıtları, soruları ve aday cevapları erişime açıldığı duyuruldu.

2 Eylül 2018 tarihinde uygulanan 2018 Yüksek Seçim Kurulu Açıktan Atama Seçim Müdürü ve Seçim Müdür Yardımcısı Giriş ve Seçim Müdürü ile Şube Müdürü Görevde Yükselme Sınavı (2018-YSK) soru ve cevapları adaylar için açıldı

2018 YSK Görevde Yükselme Sınavına katılan adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi internet adresinden 1 Ekim 2018 tarihinde itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve Cevap Kağıdı Görüntüleme ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.

2018 YSK Görevde Yükselme Sınavına katılan adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler