1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. ÖSYM, 2019 YDS/1 Sonuçlarını Açıkladı
ÖSYM, 2019 YDS/1 Sonuçlarını Açıkladı

ÖSYM, 2019 YDS/1 Sonuçlarını Açıkladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2019 yılı Yabancı Dİl Sınavı 2019 YDS/1 sınav sonuçları açıklandı. YDS sonuç sorgulama için tıklayınız.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Başkanlığı YDS: Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı kapsamında 2019-YDS/1 Sınav Sonuçları Açıkladı. Adaylar, sınav sonuçlarına 19 Nisan 2019 tarihinden itibaren ÖSYM’nin Sonuç açıklama sistemi internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

2019 YDS’DE CEVAP ANAHTARI DÜZELTME UYARISI

24 Mart 2019 tarihinde 25 farklı dilde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2019-YDS/1) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup 2019-YDS/1 Sınavı Fransızca testinin temel soru kitapçığında yer alan 24 numaralı sorunun “D” olarak girilmiş cevabının “A”, 30 numaralı sorunun “E” olarak girilmiş cevabının “A” olarak düzeltilmesine karar verilmiştir. Böylece, 2019-YDS/1 değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

2019 YABANCI DİL BİLGİSİ SEVİYE TESPİT SINAVI (YDS) KILAVUZU kapsamında sonuçların değerlendirilmesi ve seviyeler şu şekildedir.

DEĞERLENDİRME

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan testlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları, ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden YDS puanları hesaplanacaktır.

Test hazırlanmayan dillerde çeviriler, ÖSYM'de kurulacak olan jüriler tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır.

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,

90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,

80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,

70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,

60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,

50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi olarak kabul edilir. Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilecektir.

2019-YDS/1 Sınav Sonuçları için tıklayınız:

www.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler