1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. ÖSYM 2020 EKPSS Başvuru Tarihini Açıkladı
ÖSYM 2020 EKPSS Başvuru Tarihini Açıkladı

ÖSYM 2020 EKPSS Başvuru Tarihini Açıkladı

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS kapsamında 2020 yılı başvuru ve kura takvimi belli oldu. 2020 EKPSS/Kura detayları My Memur haberde.

A+A-

2019/1 EKPSS engelli kamu personeli alımı başvurularına ve atama takvimine dair detaylar henüz açıklanmadı ama 2020 yılında yapılacak olan EKPSS sıanv takvimi belli oldu. 2019 yılı ismi olarak kullanılsa da artık bu saatten sonra 2019/1 EKPSS ile atama sonucu göreve başlamalar 2020'de olacak. 2019 yılı engelli memur alımı adayları için maalesef boş geçti denilebilir!

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılan 2020 EKPSS için başvurularının 24 Ocak'ta başlayacağı bildirildi.

2020 EKPSS TAKVİMİ

2020 yılı için Engelli memur adaylarının beklediği EKPSS başvuru tarihleri belli oldu. Lise ve üniversite mezunları 24 Ocak ve 12 Şubat tarihleri arasında başvuru yapacak. Sınav 26 Nisan'da yapılacak. İlkokul ve ortaokul mezunlarının kura başvuruları ise 28 Nisan ve 12 Mayıs tarihleri aralığında alınacak. Sonuçlar 27 Mayıs'ta açıklanacak.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş, adayların eğitim düzeylerine uygun başvuru yapmasını hatırlattı ve önemli açıklamalarda da bulundu: Engelli vatandaşlarımız 24 Ocak 2020 tarihinden itibaren Erzurum Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne başvurabilir, kurum olarak gereken rehberlik hizmetlerini vereceğiz açıklamasında bulundu. Aynı şekilde tüm illerde ilgili birimlere başvuru yapılarak destek alınabilmektedir.

Yapılan açıklamada engellilerimizin, mezun olunan eğitim düzeyi, program, alan, dal ile ilgili nitelik koşulunu karşılamadığı bir kadroya tercihleriniz arasında yer vermemesi ve yerleştirilmesi halinde ilgili kurum tarafından atamanın yapılmayacağını göz önünde bulundurmasını istiyoruz denildi.

EKPSS: Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı

 "Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından hazırlanan , EKPSS, başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi adımlarından oluşan sınav sistemidir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler