1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. ÖSYM, KPSS Şartsız Personel Alımı 19 Mart 2018
ÖSYM, KPSS Şartsız Personel Alımı 19 Mart 2018

ÖSYM, KPSS Şartsız Personel Alımı 19 Mart 2018

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sözleşmeli yerli uzman personel alımı yapacak. 11 Nisan'da yapılacak sınav için başvuru yapacak dokuz üniversite bölümü açıklandı. ÖSYM personel alımı ilanı ve başvuru şartları için tıklayınız.

A+A-

ÖSYM’de istihdam edilmek üzere aşağıdaki ilan metninde yer alan yönetmelik hükümleri gereğince sigortalı olarak beş adet sözleşmeli yerli uzman personel alınacağı duyuruldu. ÖSYM personel alımı sınav konuları, çalışma şekli ve diğer tüm detaylarla başvuru formuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz..

Sözleşmeli yerli uzman alımı için gerekli bölümler; Coğrafya, Coğrafya Öğretmenliği, Hukuk, İşletme, Arapça Öğretmenliği,  Arap Dili ve Edebiyatı, Mütercim -Tercümanlık (Arapça), Fizik ve  Fizik Öğretmenliği alanlarında 5 yerli uzman personel alımı yapılacak.

ÖSYM personel alımı genel şartları: Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren yukarıda ayrıntısı yer alan bölümünden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak gerekiyor.

Yukarıdaki tabloda belirtilen dil ve düzeylerde yabancı dil bilgisini, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı veya denk kabul edilen sınavlarla belgelemek, Başkanlığın ihtiyaç duyduğu alan ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, Başkanlığın sözleşmeli yerli uzman personel giriş sınavına ikiden fazla başvurmamış olmak gerekmektedir.

ÖSYM kamu personeli alımı özel şartları; Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak gerekiyor.

5237 sayılı Türk Ceza Kanunu TCK ile ilgili hükümler ve diğer tüm detayların yer aldığı ilan metnine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. ÖSYM KPSS şartsız personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ. Başvuru formu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler