ÖSYM Mobil Uygulamalarına Kolay Erişim

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada 25 Kasım 2020 tarihinde hem sınav görevlilerini hem de adayları ilgilendiren önemli mesajlar verdi.

73251
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Halis Aygün, adayların işlemlerini daha kolay bir hale getirmek ve taleplerine hızlı çözüm üretme amacıyla çalışmaya devam ettiklerini belirtti. Aygün, bu kapsamda sınav görevlileri ve sınava giren adaylar ile ilgili olarak faaliyete soktukları önemli bir yeniliği de paylaştıklarını söyledi.

ÖSYM Mobil Uygulamalarına e-Devlet ile Giriş

ÖSYM Mobil uygulamalarına e-Devlet kapısı şifreleri ile giriş yapmak isteyen adaylar ve görevliler için yeni bir hizmetin açıldığını belirten Aygün, e-Devlet ile giriş seçeneğine tıklayarak ÖSYM AİS ve ÖSYM GİS mobil uygulamalarına erişim sağlanabileceğini açıkladı. ÖSYM Başkanlığı olarak teknoloji ile entegre bir biçimde hizmet vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Aygün, bu kapsamda gelişmelerin sınav süreçlerine yansıtılarak hizmetlere devam edileceğini söyledi.

Resmi Açıklama Geldi

KPSS’ye giren adaylar ve görev yapan sınav görevlileri ile alakalı yenilik, ÖSYM tarafından resmi biçimde de açıklandı. Adayların sisteme hızlı bir şekilde girişini mümkün kılan mobil uygulamalarda, yenilik duyurusu yapıldı.

Mobil uygulamalarla beraber AİS ve GİS sistemlerinde yer alan başvuru ve tercih yapma, sınav görevi tercih etme ve iletişim bilgilerini güncelleme gibi işlemlerin, kolaylıkla yapılabileceği vurgulandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!