1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. ÖSYM Sınav Ücretlerine Büyük Zam Yaptı
ÖSYM Sınav Ücretlerine Büyük Zam Yaptı

ÖSYM Sınav Ücretlerine Büyük Zam Yaptı

ÖSYM Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Sınav Ücretlerine Büyük Zam Yaptı 2015 Yılında Yapılacak Olan YGS, LYS ve Sınavsız Geçiş Ücretleri...

A+A-

ÖSYM Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Sınav Ücretlerine Büyük Zam Yaptı 2015 Yılında Yapılacak Olan YGS, LYS ve Sınavsız Geçiş Ücretleri büyük oranlarda zamlandı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi yıl içerisinde bir çok sınav hizmetinin altına imza atmaktadır. Yabancı Dil Sınavları, Kurum Personel Alım Sınavları, Kurum Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavları Mesleki Yeterlilik ve bunların yanında Dikey Geçiş Sınavları Ortaöğretimde okuyan Öğrenciler İçin Yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı, Lisans Yerleştirme Sınavı gibi bir çok sınav yapmaktadır.

ÖSYM Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2015 yılınla yapılacak olan sınav duyruların ilkinde yüzde 20 ile yüzde 50 arasında değişen oranlarda zam yapması bu yıl yapılacak olan sınavların hizmeti için aldığı ücretlere büyük bir zam yaptığı anlamına gelmektedir.

Adayların tepkisine neden olan Zamlar şöyle;

2014 yılında 40 TL olan YGS Yükseköğretime Geçiş Sınavı ücreti 2015 yılında 50 TL oldu yani %25 zamlandığı anlamına gelmektedir.

Her oturum için ayrı ayrı alınan, 2014 yılında 25 TL olan LYS Lisans Yerleştirme Sınavı ücreti 2015 yılında 30 TL oldu yani %20 zamlandığı anlamına gelmektedir.

2014 yılında 10 TL olan Sınavsız Geçiş Başvuru Ücreti 2015 yılında 15 TL olarak %50 zamlanmış oldu.

Bu yıl ÖSYM Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılacak olan diğer sınavların ücretlerinin ne kadar olacağı merak konusu.

Ayrıca ÖSYM tarafından yayımlanan 2015 Ösys Kılavuzunda YGS, LYS sınavları ne zaman nasıl başvurulabilir, başvuru tarihleri ne zaman gibi sorularınızın cevabı aşağıdaki linkte mevcuttur.

2015 ÖSYS Kılavuzu İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.