1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ÖSYM Tercih İşlemlerinden Dahi Para Alıyor
ÖSYM Tercih İşlemlerinden Dahi Para Alıyor

ÖSYM Tercih İşlemlerinden Dahi Para Alıyor

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2014 YLSY Ek Yerleştirme İşleminden de Para Alacak

A+A-

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2014 YLSY Ek Yerleştirme işleminden de para alacak. Öğrenciler ek yerleştirme işlemlerini tamamlayabilmeleri için 10 TL ücret yatırmak zorunda bırakıldılar. İlk bakışta çok düşük bir miktar gibi görüebilir fakat hiçbir kırtasiye masrafı olmayan ve bu işlemleri yürütmekten sorumlu olan ÖSYM masraf gözetmeksizin küçük te olsa tercih işlemlerinde ücret talep etmesi haksızlıktır.

ÖSYM ihtiyacı olmadığı halde özellikle de öğrencilerin işlemlerinin yürütüldüğü bir sistem olarak bu sistemin parçası öğrencileri gelir kapısı olarak görmesi doğru değildir. Meblağ küçük gibi görünebilir fakat toplamda çok yüksek gelirler elde edilebilmektedir. ÖSYM ne bir banka ne de bir gelir sağlayan kurum değildir.

Yaptığı açıklamada Banka ve ATM'lerden ödemenin kabul edilmediği sistemde ÖSYM kendi ödeme sistemini entegre ederek direk ÖSYM sitesinden tahsil etmektedir. Adaylar tercihte bulunduktan sonra Ek Yerleştirme ücretini ödeyeceklerdir. 10 TL ücret ÖSYM’nin ÖDEMELER alanında online olarak ödenecektir. Ücret ödemeleri 28 Şubat 2015 tarihi saat 00.00'da sona erecektir.

Ek Yerleştirme Ücreti diye bir kalem bulunmamakta ve masrafta olmamaktadır. ÖSYM'nin bu yanlıştan dönmesini MyMemur ailesi olarak talep ediyoruz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.