ÖSYM Üniversite ÖSYS başvuru kılavuzunu yayınladı

ÖSYM üniversitelere girecek olan öğrenciler için ÖSYS Tercih Kılavuzunu yayınladı. Tercih kılavuzu ile alakalı bilgiler haberimizin detayında mevcut.

23213
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından ÖSYM üniversite ÖSYS tercih kılavuzu yayınladı. 2016-ÖSYS tercihleri 26 Temmuz da başlayıp 28 ağustos günü sonra erecek. Adaylar Tercih kılavuzuna ÖSYM’nin resmi sitesinden http://www.osym.gov.tr adresinden ulaşabileceklerdir. Adaylar 2 Ağustos 2016 saat 23.59’a kadar tercihlerini yapabileceklerdir.

Adaylar ÖSYM’nin aday işlemleri sitesinden TC Kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp tercih işlemlerini yapacaklardır. Tercih işlemleri yapılırken bilgilerin doğruluğu teyit edilmelidir. Tercih işlemi sırasında ekranlara gelen uyarılara göre tercihler yapılmalıdır. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra en son gelen ekranda 2016-ÖSYS tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir ibaresini görmeleri gerekmektedir. Bu ibareyi gördükleri takdirde tercihleri doğru bir şekilde ÖSYM’ye gittiğini belirtir. Tercih süresi boyunca adaylar sisteme girip tercihlerini değiştirebileceklerdir. Fakat tercih süresi bitiminden itibaren değişiklik yapamayacaklar. 2016 ÖSYS Yüksek Öğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    Şimdi geçen seneki puanlar aynen geçerli mi yani ? Sadece 2015 in aynısı var kılavuzda ve puanım daha yüksek olmasına rağmen sıralama fark ediyor. Ben anlamadım bu işi.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!