1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. ÖSYM’den 2018 DHBT Sınavı Öncesi Adaylara Önemli Hatırlatma
ÖSYM’den 2018 DHBT Sınavı Öncesi Adaylara Önemli Hatırlatma

ÖSYM’den 2018 DHBT Sınavı Öncesi Adaylara Önemli Hatırlatma

2018 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) için ÖSYM’den adaylara önemli uyarılar. Sınav tarihi ve giriş saati ile giriş belgeleri hakkında detaylar için tıklayınız

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Kamu Personel Seçme Sınavı 2018 KPSS kapsamında Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT), 9 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

Saat uyarısı: 9 Aralık 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (2018-DHBT) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Giriş belgesi uyarısı: 9 Aralık 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi  DHBT’de adaylar, fotoğrafsız nüfus cüzdanı ile sınava kesinlikle alınmayacaktır.  Adayın, sınava girebilmesi için Sınava Giriş Belgesinden başka, nüfus cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanında bulundurması zorunludur.

Özel Kimlik Belgesi: Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar ile sınava girilebilecek.

Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanıyabilmelerini sağlayacak, sınav görevlilerinde adayı tanımada tereddüt oluşturmayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

dhbt1.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler