ÖSYM’den 2018 ÖABT Sınavına Girecekler İçin Önemli Uyarı

2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS lisans başvuruları devam ediyor. 2018 KPSS'de öğretmenlik alan bilgisi testi sınavına girecek adayların katılacağı oturumlar ve mezuniyet bölümleri hakkında önemli hatırlatma yapıldı.

featured

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans başvuruları kapsamında ÖSYM Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı için önemli uyarıda bulundu. 2018 ÖABT’ye katılacakların zorunlu olarak girmeleri gereken oturumlara ve hangi öğretmenlik alanlarının ÖABT’de yer alacağına dair detaylar şu şekildedir.

Millî Eğitim Bakanlığının öğretmen kadrolarına başvuracak adayların sınavın hangi oturumlarına katılmaları zorunludur? Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ile Alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavlarına katılım zorunluğudur. 2018 ÖABT, MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 5 Ağustos 2018 tarihinde yapılacaktır.

Öğretmenlik için KPSS puan türü! e-YDS sınavları da ÖABT kapsamında MEB tarafından, ÖABT kapsamında alan sınavı yapılmayan yabancı dillerdeki alanlarda (Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça) öğretmen atamalarında ÖSYM tarafından yapılan 2018 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)/e-YDS sonuçlarından oluşturulan KPSS120 puan türü kullanılacaktır.

2018- YDS İlkbahar Dönemi/2018-e YDS’ye katılan adaylardan KPSS120 puanının hesaplanmasını isteyenlerin başvuru formunda ilgili alanı işaretlemesi gerekmektedir.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) hangi alanlarda yapılıyor? İlköğretim Matematik Sosyal Bilgiler, Tarih, Matematik (Lise), Kimya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Rehber Öğretmen, Okul Öncesi Öğretmenliği, Türkçe, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya, Fizik, Biyoloji, Yabancı Dil (İngilizce) ve Sınıf Öğretmenliği alanlarından yapılacak.1-030.jpg2-022.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÖSYM’den 2018 ÖABT Sınavına Girecekler İçin Önemli Uyarı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!