Otopark Yönetmeliği Yayımlandı

22 Şubat 2018 itibarıyla yayımlanan otopark yönetmeliği 1 Haziran 2018’de yürürlüğe giriyor. Her dairenin 1 otoparkı bulunma zorunluluğu olacak. Meskenler, ticarethaneler vb. alanların metrekareye göre Otopark detayları için tıklayınız.

Otopark Yönetmeliği Yayımlandı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Otopark yönetmeliği yayımlandı. Otopark Yönetmeliği 22 Şubat 2018 itibarıyla yayımlandı ve 1 Haziran itibarıyla yürürlüğe girecek. Her meskenin 1 adet otoparkı bulunmak zorunluğu olacak.

Otopark Yönetmeliğinin amacı 10 Temmuz 2004 tarihli ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu kapsamında kalan belediyelerde, son nüfus sayımına göre nüfusu 10000 ve daha fazla olan yerleşmelerde, nüfusu 10000’den az olmakla birlikte imar planı onaylanmış yerleşmelerde ve alanlarda ve imar planı bulunmamakla beraber bu Yönetmeliğin uygulanacağına dair idarelerce karar alınan bütün yerleşmelerde, bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten sonra yapı ruhsatı düzenlenecek binalarda araçların yol açtığı parklanma ve trafik sorunlarının çözümü için otopark yapılmasını gerektiren bina ve tesislerde otopark ihtiyacının miktar, ölçü ve diğer şartlarının tespit ve giderilme esaslarını düzenlemektir.

1 Haziran 2018 itibarıyla her dairenin bir otoparkı olmak zorunda olacak. Yeni alınacak ruhsatlara dair detaylar yayımlandı ve 1 Haziran 2018 itibarıyla yürürlüğe giriyor. Yönetmelik tam metni için TIKLAYINIZ. Otopark zorunluluğuna dair metrekare ve diğer bina, daire vs. detayları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!