1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. ÖYP Lisansüstü Eğitim Tercihleri Başladı
ÖYP Lisansüstü Eğitim Tercihleri Başladı

ÖYP Lisansüstü Eğitim Tercihleri Başladı

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına ilişkin Esas ve Usuller kapsamında araştırma görevlilerinden yabancı dil puanı 65 puan ve üstünde olanların lisansüstü eğitim yapabilmesi için tercih işlemleri başladı.

A+A-

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına ilişkin Esas ve Usuller kapsamında, 2547 sayılı Kanun’un 33/a maddesine göre atanan ve 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Statüleri 50/d olarak değiştirilen araştırma görevlilerinden yabancı dil puanı 65 puan ve üstünde olanların lisansüstü eğitim yapabilmesi için tercih işlemleri 4 Şubat 2019 tarihinde başladı.

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına ilişkin Esas ve Usuller kapsamında araştırma görevlilerinden yabancı dil puanı 65 puan ve üstünde olanların lisansüstü eğitim yapabilmesi için tercih işlemlerini 4 Şubat 2019 – 8 Şubat 2019 (saat 17:00) tarihine kadar yapabilecekler.

Lisansüstü eğitim için başvuru yapacakların YÖKDİL, ÜDS, KPDS, YDS veya eşdeğerliliği ÖSYM tarafından belirlenen yabancı dil sınavlarından birinden en az 65 puan, ALES’ten ise son 5 yıl içinde en az 70 puan almış olmaları (2014 Bahar Dönemi ve sonrası) gerekiyor.

Ayrıca ÖYP kapsamında yüksek lisans eğitimini tamamlayanların, yüksek lisans eğitimi aldıkları üniversitelerde doktora eğitimi yoksa veya var olan doktora programları için kendilerinden istenilen şartları yerine getiremiyorlarsa Başkanlığın ilan ettiği diğer kontenjanlara başvurabilecekler.

Açıklamalar için TIKLAYINIZ.

Tercih yapmak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler