1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. ÖYP Lisansüstü Tercih Sonuçları Açıklandı! 2019 Bahar Dönemi
ÖYP Lisansüstü Tercih Sonuçları Açıklandı! 2019 Bahar Dönemi

ÖYP Lisansüstü Tercih Sonuçları Açıklandı! 2019 Bahar Dönemi

Yükseköğretim Kurulu YÖK tarafından ÖYP lisansüstü eğitim kontenjanlarına tercihlerin başlamasının ardından sonuçlar da 2019 Bahar dönemi için açıklandı. YÖK 2019 ÖYP tercih sonuçlarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Yükseköğretim Kurulu YÖK tarafından 2019 Bahar Dönemi ÖYP lisansüstü tercih sonuçlarının açıklandığı belirtildi. ÖYP lisansüstü tercih sonucu kazanan adaylar üniversitelerin Lisansüstü tercih sonuçlarına ulaşabilmeleri için aşağıdaki yolu izlemeleri gerekiyor.

YÖKSİS, ÖYP İşlemleri, Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı, ÖYP Aday İşlemleri, Lisansüstü Tercih Sonuçları, Dönem şeklinde olacak.

ÖYP kapsamında lisansüstü eğitim programlarına yerleştirilmesi uygun bulunan araştırma görevlilerinin aşağıdaki belgelerle birlikte en geç 25 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar lisansüstü eğitim yapmak için yerleştirildikleri üniversitelerin ilgili enstitülerine başvurmaları gerekmektedir.

2019 ÖYP LİSANSÜSTÜ TERCİH SONUCU GEREKLİ BELGELER

ALES sonuç belgesi, Yabancı dil sınav sonuç belgesi, Lisans transkripti, ÖYP araştırma görevlisi kadrosuna atandığına dair belge istenmektedir.

Not: Kayıt işlemlerinde istenilebilecek diğer belgeler için lütfen ilgili enstitülerle iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Esas ve Usuller" kapsamında, 2547 sayılı Kanun'un 33/a maddesine göre atanan ve 674 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Statüleri 50/d olarak değiştirilen veya daha sonra 33/a kadrosuna dönüştürülen araştırma görevlilerinden yabancı dil puanı 65 ve üstünde olanların lisansüstü eğitim yapabilmesi için başvuruların alınmasından sonra tercih sonuçları açıklandı.

ÖYP Lisansüstü Tercih Sonuçları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler