1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Ozan Güven’in Deniz Bulutsuz’u Darp İddiaları
Ozan Güven’in Deniz Bulutsuz’u Darp İddiaları

Ozan Güven’in Deniz Bulutsuz’u Darp İddiaları

Sosyal medya uzmanı olan Deniz Bulutsuz, eski sevgilisi olan oyuncu Ozan Güven tarafından şiddete maruz kaldığı açıklamasıyla sosyal medya üzerinde, basında ve televizyon gündeminde kadına şiddet ve şiddete sessiz kalan bireyler tekrardan gündeme düştü.

A+A-

Sosyal medya üzerinden birçok sanatçı ve kadın haklarının savunucusu Deniz Bulutsuz’un yanında oldu.

Ozan Güven’in arkadaşları olan bazı kişilerin bu durumda tepkisiz kalmaları da ilgi çekti.

Neler Yaşandı?

Sosyal medya uzmanı olan Deniz Bulutsuz birliktelik yaşadığı oyuncu Ozan Güven tarafından şiddete maruz kaldığını Instagram’da paylaştığı bir yazıyla gündeme duyurdu.

Deniz Bulutsuz yazısında Ozan Güven’in kendi evinde 1 saatten fazla süre ağır şiddete maruz bıraktığını ve Ozan Güven’in evden çıkmasına izin vermeyip canına kastetmek istediğini fiziksel ve sözel şiddette bulunduğunu açıkladı. Deniz Bulutsuz, "Kadına şiddetin hiçbir şekilde kabul edilemeyecek bir suç olduğu bir toplumda, ruh sağlığımı ancak psikolojik destek alarak koruyabildiğim bu hukuki süreç boyunca şimdiye kadar koruduğum sessizliğime ve mahremiyetime saygı duyulmasını istiyorum" şeklinde sonlandırdı.

Deniz Bulutsuz, Avukat Mustafa Kurtuluş tarafıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na gönderdiği şikayet dilekçesinde eski sevgilisi Ozan Güven’e ‘’kasten öldürmeye teşebbüs’’ , ‘’özgürlükten yoksun bırakma’’ , ‘’hakaret’’ suçlarıyla şikayette bulundu.

Deniz Bulutsuz’un sosyal medyada paylaşılan gözleri mor ve kanlı şekilde çekilmiş fotoğrafların da aldığı darp raporunda bulunduğu belirtildi.

Deniz Bulutsuz, ‘’Bacağım ve kalça kısmım dahil olmak üzere çok bölgeden yaralandım’’ şeklinde açıklama yaptığı bildirildi.

Söylentilere göre Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz, 12 Haziran günü yemeklerini dışarıda yedi ve evlerine döndüğü sırada çift arasında bir tartışma çıktı.

Deniz Bulutsuz’un şikayet dilekçesinde, konuşma esnasında eski sevgilisiyle ilgili konu açıldığında Ozan Güven’in herkesin içerisinde Deniz Bulutsuz’a hakarette bulunduğu ve bu durumdan hoşlanmadığını belirtti.

Deniz Bulutsuz, ‘’Bu söze bozulduğumu söylememin ardından alkolün etkisiyle bağırıp çağırmaya başladı. Onu sakinleştirmek isterken yatak odasındaki abajuru duvara vurarak kırdı. Beni ittirince abajur çeneme geldi. Sonra beni yatağa yatırarak üzerime oturarak sert bir tokat attı. Ardından bana vurmaya devam ederken kendi yüzüne de vuruyordu.’’

Deniz Bulutsuz, Ozan Güven’in telefonunu da elinden aldığını ve çıplak ayaklarla evden uzaklaştığını açıkladı.

Ozan Güven’den Açıklama

Ozan Güven de Deniz Bulutsuz hakkında şikayette bulundu.

Ozan Güven şikayet dilekçesinde Deniz Bulutsuz’un eski erkek arkadaşını anlatmasından rahatsızlık duydu ve açıklamalarında şunlardan bahsetti: ‘’Bunları anlatmaya ne gerek var Deniz. Nasıl seviştiğinizi de anlat bari dedim. İddia ettiği gibi bir kelime kullanmadım. Eve gittik. Deniz iğneleyici laflar sokmaya başladı. Deniz'e, 'Bak yapma üzerime gelme' dedim. Yatağa gittiğimde uyumuyordu. Yorgana tekme atmasıyla abajur yere düştü. Sapı Deniz'in elinde kaldı.’’

Ozan Güven, kavga esnasında Deniz Bulutsuz’un yüzüne abajurun temas ettiğini söyleyerek "Bana ‘seni Türkiye'ye rezil edeceğim, kadın döven adam diye söyleyeceğim’ dedi. Bana vurmaya başladı. Yüzümden yaralandım" dedi.

Ozan Güven kasıtlı bir darp olmadığını ve küfür içeren sözcükler kullanmadığını belirtti.

Neler Söylendi?

Gerçekleşen darp mevzusunun ardından birçok kişi sosyal medya hesabından Ozan Güven’e şiddet uygulaması nedeniyle tepkide bulundu.

Oyuncu Hazal Kaya da sosyal medya hesabından şunları söyledi: ‘’Ne yazacağımı bilemiyorum. 1 saatten fazla fiziksel ve duygusal şiddet uygulamak nedir aklım almıyor. Umarım çabucak iyileşirsin Deniz. Çok üzgünüm. Ne zannediyorsunuz mesela bu kadın, çocuk, hayvan döven öldürenlerin 3 kolu 5 bacağı mı var? Hepsi toplumdan soyutlanmış psikopatlar mı? Asla! Çoğu çevresinden saygı, sevgi, takdir gören birileri. Önümüzdeki örnekte olduğu gibi.’’

Hazal Kaya, şiddet karşısında tepkisiz kalmamanın gerekliliğini de söylediği şu sözlerle gündeme getirdi: ‘’Bu şiddeti uygulayan en yakınınız da olabilir, dostunuz, kardeşiniz de... Sırtını sıvazlayıp görmezden geleceğinize yaptığı şeyi kabul etmediğiniz belirtebilirsiniz. Gerçek dostluk bunu gerektirir.’’

Ozan Güven’in yakın arkaşlarından ve bir komedyen olan Cem Yılmaz Twitter’da taraf tutmadığını söyleyerek bunlardan bahsetti:  ‘’Sevgili arkadaşlar. Kadına şiddet meselesinin 'tarafı' olmak diye bir duruşum söz konusu bile değildir. Bu konu tartışmaya kapalı bir konudur. Arkadaşım üzerinden "Sen de bir şey söyle" isteğinizi anlamakla beraber, konu hakkında çok üzgün olmak dışında bir halim yoktur. Yapmayın.’’

‘’Sosyal medya üzerinden, bu meseleyi yazmak çizmek istememek ile başka çirkin duyguları, düşünceleri karıştırıp bu sefer siz linç kazanı kaynatıyorsunuz. Her şey birbirine giriyor. Çok üzgünüm.’’

Bir süre önce eski erkek arkadaşı Ahmet Kural tarafından şiddete maruz kaldığını açıklamış olan şarkıcı Sıla da sosyal medya üzerinden ‘’Ben faili tanıyorum. Koşulsuz şartsız yanındayım. #DenizBulutsuz #KadınaŞiddeteHayır ‘’ dedi.

Oyuncu olan Birce Akalay da Deniz Bulutsuz’a bu sözlerle destek oldu:

"Kadına şiddet asla onaylanamaz. Hele ki bildiğimiz, gördüğümüz, bizzat yaşadığımız onca acıdan sonra. Bugün yıllardır tanıdığım ve benimle aynı düşüncelerde olduğundan emin olduğum arkadaşım Ozan'ın yaşadığı ve yaşattığı bu acıdan son derece üzgünüm. Tek söyleyebileceğim şaşkın ve herkes için sonsuz üzgün olduğumdur."

Tiyatro sanatçısı olan Nedim Saban da tepkisiz kalanlara karşı : "Ozan Güven olayında meslektaşlarımızın genel olarak sessiz kalmasının sebebi arkadaş kollamaktan öte güçlüden korkma sendromu, boykot korkusu. 'Star' diye adlandırılan oyuncular, cast aşamasında yapımcılar kadar söz sahibi çünkü. Oysa dost acı söylese Ozan için daha etkili olur" şeklinde açıklama yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.