Özdemir “Sağlık Personeli Nöbet Ücretlerinde Yüzde 50 Artış Yaşandı”

Sağlık-Sen İzmir Şubesi Başkanı Ekrem Özdemir, yoğun bakım, acil servis ve 112 acil sağlık hizmetlerinde tutulan nöbetlerin yüzde 50 oranında ücretlerinde...

12899
Daha Fazla Göster

Sağlık-Sen İzmir Şubesi Başkanı Ekrem Özdemir, yoğun bakım, acil servis ve 112 acil sağlık hizmetlerinde tutulan nöbetlerin yüzde 50 oranında ücretlerinde artış yaşandığını söyledi.

Sağlık-Sen İzmir Şubesi Başkanı Ekrem Özdemir, nöbet ücretlerindeki artış hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Yoğun bakım, acil servis ve 112 acil sağlık hizmetlerinde tutulan nöbetlerin yüzde 50 oranında ücretlerinde artış yaşandığına dikkat çeken Ekrem Özdemir, kararın Resmi Gazete’de yayınlandığını söyledi. Özdemir, konuyla ilgili şöyle dedi:

“Bazı illerde malum sendikaların iş bilmeyen yöneticileri ve bazı internet sitelerindeki haberlerde, “toplu sözleşmede yok” diye diyaliz ve ameliyathane dışındaki yoğun bakım, acil servis ve 112’ye nöbet ücreti artışı uygulanmayacağı ile ilgili söylem bulunmaktadır. 02 Ocak 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Torba Yasa ile 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun Ek 33. maddesine eklenen “Bu ücret yoğun bakım, acil servis ve 112 acil sağlık hizmetlerinde tutulan söz konusu nöbetler için yüzde elli oranında artırımlı ödenir” cümlesi ile yoğun bakım, acil servis ve 112 acil sağlık hizmetlerinde tutulan nöbetler yüzde 50 oranında arttırımlı ödemeye başlanmıştır. Yani diğer üç birim kanunda olduğu için toplu sözleşmeye konulmamıştır. Özellikle birimlerdeki tüm birimler olan ameliyathane, yoğun bakım, acil servis, 112 ve diyaliz birimlerinde yüzde 50 artırımlı ücret ödenecektir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Özdemir “Sağlık Personeli Nöbet Ücretlerinde Yüzde 50 Artış Yaşandı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!