Özel Dershanelerin Dönüşüm İşlemlerinde Son Günler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından verilen bilgiler doğrultusunda 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren 992 özel öğrenci etüt eğitim merkezi kapatılmış oldu.

33018
Daha Fazla Göster

687 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile özel öğrenci etüt merkezlerinin tanımının Özel Eğitim Kurumları Kanunu metninden çıkarılması ile birlikte etüt merkezlerinin eğitim kavramı tanımı son bulmuş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından verilen bilgiler doğrultusunda 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren bin 922 etüt merkezi son verildiği açıklandı. Bin 235 etüt merkezinin ise başak bir eğitim kurumuna dönüşümü tamamlandı. Geriye kalan sayı ise kapatılan etüt merkezlerinin sayısını ifade ediyor.

Etüt merkezlerinin 886’sı çeşitli özel kurslara, 294’ü özel öğretim kurslarına, 53’ü özel okula ve 2’si de özel eğitim ve iyileştirme merkezine dönüştürüldüğü de açıklanan bilgiler arasında bulunuyor. Bu dönüşümün ardından Özel Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi tarzından bir eğitim merkezi kalmamış bulunuluyor.

Dershanelerin dönüşüm programı içerisinde Ekim 2016 tarihinde yürürlüğe giren veren bilim guru sayısını 1’e düşüren yasa ile özel eğitim kurumlarının açılması yeniden düzenlenmiş oldu. Bu yasa ile birlikte de 4 Ağustos itibariyle kendilerini bir bilim grubu içerisinde gösterecekler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Özel Dershanelerin Dönüşüm İşlemlerinde Son Günler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!