1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Özel Eğitim ve HEM Öğretmenleri de Nöbet Ücreti Almalıdır
Özel Eğitim ve HEM Öğretmenleri de Nöbet Ücreti Almalıdır

Özel Eğitim ve HEM Öğretmenleri de Nöbet Ücreti Almalıdır

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 2018 - 2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem toplu sözleşmesinde müdürler için verilen nöbet ücretinin asıl hak edenlere de verilmesini MEB’den talep edilmesini sağladı.

A+A-

2018 ve 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşmede, örgün eğitim kurumlarında, mesleki eğitim merkezleri dâhil olmak üzere ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödeneceği hükme bağlanmıştır denildi.

Fakat yapılan düzenleme ile  MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin “Müdür yardımcısı ve öğretmenlerin nöbet görevi” başlıklı 44. maddesinde, yaygın eğitim kurumları olan Halk Eğitim Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitülerinde görev yapan öğretmenler ile Özel Eğitim Sınıfı Öğretmenlerine yer verilmemesi üzerine sendika MEB’e başvurdu.

Türk Eğitim Sen, MEB’e gönderdiği yazıda, mevzuatta gerekli yasal düzenlemenin yapılarak, Halk Eğitim Merkezlerinde HEM görev yapan ve nöbet görevini fiilen yerine getiren öğretmenlere nöbet karşılığı ek ders ücreti ödenmesini talep etti.

Ayrıca nöbet görevini fiilen yerine getirmeyen ancak teneffüs saatlerinde örgün ve yaygın eğitim kurumları bünyesinde bilfiil çalışarak sınıfın güvenliğini sağlayıp, öğrencileri kontrol altında tutarak disiplini sağlayan özel eğitim sınıfı öğretmenlerine de ek ders ücreti ödemesinin yapılarak, mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini vurguladı. Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler