1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Özel Güvenlik Görevlilerinin Özlük Haklarının İyileştirilmesi Bakan’a Soruldu
Özel Güvenlik Görevlilerinin Özlük Haklarının İyileştirilmesi Bakan’a Soruldu

Özel Güvenlik Görevlilerinin Özlük Haklarının İyileştirilmesi Bakan’a Soruldu

Balıkesir Milletvekili İsmail Ok Özel güvenlik görevlilerinin özlük haklarının iyileştirilmesi için soru önergesi verdi. Aile Bakanı’nın cevaplaması için verilen soru önergesi tam metni My Memur haberde.

A+A-

Balıkesir Milletvekili TBMM Divan Katip Üyesi İsmail OK tarafından Temmuz 2019 itibarıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM’ye yeni soru önergesi verildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulan soru önergesi ile “Özel Güvenlik Görevlilerinin Özlük Haklarının İyileştirilmesi” konusu ele alındı.

Milletvekili İsmail Ok soru önergesinde yer alan soruların Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını talep etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk tarafından önümüzdeki süreçte cevap geldiğinde My Memur olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. TBMM Divan Katip Üyesi Balıkesir Milletvekili İsmail OK tarafından TBMM’ye sunulan soru önergesi tam metni ve sorular şu şekildedir.

Ülkemizde yaklaşık 320 bin özel güvenlik görevlisi vardır. Güvenlik görevlilerimiz saldırı ve saldırganların ilk hedefindedir ve tehlikeli iş sınıfındadırlar. Yöneticileri zaman zaman kanunun verdiği yetkiyi aşan emirler vermektedir. Bu durum güvenlik görevlilerimizin vatandaşlarla karşı karşıya gelmelerine ayrıca bir sorun çıkması halinde de kendilerinin sorumlu olmalarına neden olmaktadır.

Adli vaka meydana gelirse güvenlikçilerimize yeterli destek verilmemektedir. Kadrolu güvenlik görevlilerine avukat desteği verilmekte iken taşerona bağlı olan güvenlik görevlilerine avukat verilmemektedir. Bu kapsamda:

1- Güvenlik görevlilerinin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik bakanlığınızın herhangi bir çalışması var mıdır? Yoksa olacak mıdır? İçeriği ve kapsamı nedir?

2- Taşeron ve kadrolu güvenlik görevlilerinin özlük bakımı haklarından aralarındaki ayırımın giderilmesi yönünde bakanlığınızın herhangi bir çalışması olacak mıdır?

Soru önergesi resmi metni için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler