Özel Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur? ÖGG Sınavı Ne Zaman?

Özel Güvenlik 85. Temel Eğitim Ve 61.Yenileme Eğitimi Sınavı ne zaman yapılacak? 2019 ÖGG sınav harç ücreti ne kadar? 2019 ÖGG sınav takvimi, ÖGG maaşı ne kadar? Detaylar...

67006
Daha Fazla Göster

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan özel güvenlik görevlilerinin kadroya alınmasının ardından bu mesleğe olan ilgi arttı. Özel güvenlik görevlisi olmak için adayların nasıl bir yol izlemesi gerekiyor? Güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların sertifika vermeye yetkili özel kurs merkezlerinde, Silahlı ve silahsız olmak üzere teorik ve pratik eğitim almaları gerekiyor.

Silahlı ve Silahsız Güvenlik Eğitim Süresi Ne Kadar?

Silahlı ve Silahsız Güvenlik Eğitim Süresi Ne Kadar?
Silahlı ve Silahsız Güvenlik Eğitim Süresi Ne Kadar?

Silahlı temel eğitim süresi 120 saat. Silahlı güvenlik olmak isteyen adaylar, 15 gün temel dersler ve 3 gün silah dersi alıyor. Silahsız temel eğitim süresi 100 saat. Güvenlik görevlisi adaylarının eğitime katılmaları mecburidir. Özel güvenlik görevlisi iletişim, yangın, afetler, patlayıcılar, kişi koruma, güvenlik sistemleri, olay yeri incelemesi, hukuk, ilk yardım, narkotik, silahlar, kalabalıklar konularında eğitim alırlar.

Güvenlik görevlisi olmak için adayların kursu tamamladıktan sonra özel güvenlik temel eğitim sınavına katılmaları gerekiyor. ÖGG sınavında 100 soru soruluyor ve adayların özel güvenlik sertifikası alabilmeleri için en az 60 puan almaları gerekiyor.  Sınavda başarısız olan adaylara sınav harç ücretini ödemeleri şartıyla 4 kez daha sınava girme hakkı veriliyor. Özel Güvenlik sınavı yılda 6 kez yapılıyor. Peki 2021 yılının son Özel Güvenlik 92. Temel Eğitim ve 68. Yenileme Eğitimi Sınavı ne zaman yapılacak?

ÖGG sınavı ne zaman? Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı resmi sitesinde yayınlanan 2021 yılı sınav takvimine göre: Özel Güvenlik 92. Temel Eğitim ve 68. Yenileme Eğitimi Sınavı 13 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak.

Koruma ve güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir. Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır. Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.

Özel güvenlik sertifikasına sahip olmak isteyen adaylar, bulundukları ildeki özel kurslara başvuru yapabilirler. Bu kurs ücreti ilden ile ve kurstan kursa değişmektedir. Özel Güvenlik 92. Temel Eğitim ve 68. Yenileme Eğitimi Sınavı başvuru ücreti 2021 yılı için 90 TL’dir. Sınav harç ücreti ise 986 TL’dir.

Özel Güvenlik Görevlisi Maaşı Ne Kadar?

Özel Güvenlik Görevlisi Maaşı Ne Kadar?
Özel Güvenlik Görevlisi Maaşı Ne Kadar?

Özel güvenlik görevlilerinin maaşları çalıştıkları kuruma göre değişiklik göstermektedir. Bankalar, hastaneler, tiyatrolar, havaalanları güvenlik görevleri farklı ücretler almaktadır. Ortalama 2,800 TL ile 4,000 TL arasında maaşlar değişmektedir.

Nasıl Özel Harekat Polisi Olunur?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Özel Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur? ÖGG Sınavı Ne Zaman?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!