1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Özel Güvenlik Görevlisi Sertifikası Nasıl ve Nereden Alınır
Özel Güvenlik Görevlisi Sertifikası Nasıl ve Nereden Alınır

Özel Güvenlik Görevlisi Sertifikası Nasıl ve Nereden Alınır

Özel Güvelik Sertifikası almak için bazı şartları sağlamanı gerekmektedir. Her geçen gün özel güvenlik alımları artmaktadır. İşte özel güvelik olabilmek için aranan şartlar şunlardır.

A+A-

Silahlı özel güvenlik görevlisi olmada aranan şart: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak, en az lise mezunu olmak, 21 yaşını doldurmuş olmak yani 22 yaşından gün almak, çeşitli suçlardan altı aydan fazla hapis cezası almamış olmak ve sağlık raporu, vücut ve akıl sağlığının yerinde olması gerekiyor

Silahsız Özel Güvenli Görevlisi olma şartları nelerdir? Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az ilköğretim (8 yıllık) mezunu olmak,18 yaşını doldurmuş olmak yani19 yaşından gün almış olmak, çeşitli suçlardan altı aydan fazla hapis cezası almamış olmak, vücut ve akıl sağlığının yerinde olması ve sağlık raporu aranan şartlandır.

Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyenler şu eğitimlere tabi tutulurlar. İletişim, yangın, afetler, patlayıcılar, güvenlik sistemler, hukuk, silahlar, ilk yardım gibi konularda eğitim almaktadırlar. Ardından 120 saat silahlı ve 100 saat de silahsız sertifika için eğitime tabi olurlar.

Gerekli eğitimleri alan adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından yılın belirli zamanlarında yapılacak olan sınava tabi tutulurlar. 100 soruluk sınava tabi olurlar. Sınavı kazanan adaylar, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne istenilen belgelerle birlikte başvuruda bulunurlar.

Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne istenilen belgeler neleridir? 1 Adet diploma fotokopisi, 4 Adet vesikalık fotoğraf, İkametgah belgesi, Kimlik fotokopisi evrakları istenmektedir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.