1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Özel Harekat Polisi PÖH Alımları Ekim Ayı İtibarıyla Mecliste Gündeme Geldi
Özel Harekat Polisi PÖH Alımları Ekim Ayı İtibarıyla Mecliste Gündeme Geldi

Özel Harekat Polisi PÖH Alımları Ekim Ayı İtibarıyla Mecliste Gündeme Geldi

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM için hali hazırda 9 bin Özel Harekat Polisi PÖH alımı kadrosu bulunuyor. 694 sayılı KHK ile verilen 22 bin kadronun 13 bini 21. Dönem POMEM Polis alımları için devam ediyor. PÖH alımı Ekim’de gündeme geldi!

A+A-

Milliyetçi Harekat Partisi MHP Milletvekili sayın Arzu Erdem geçtiğimiz aylarda 2017 yılında özel harekat polisi alımı yapılacağını belirtmişti. Erdem, yeni PÖH alımlarının süreceğini belirtmişti. Bu kapsamda da PÖH alımları ile ilgili olarak 9 bin kadro için bir an önce ilan sürecine girilmesi gerekiyor.

 

Arzu Erdem de 2017 yılı bitmeden PÖH alımlarının bir an önce olması için de kadro bekleyen adayların sorunlarını gündeme taşıyan en önemli vekillerden biridir. Bu kapsamda PÖH adayları için kendisine özellikle teşekkür etmek istiyoruz.

 

Lise mezunları, yaş sorunu, kadın adaylara da kadro talebi!

 

Perşembe günü itibarıyla da PÖH alımını bekleyen adaylarla bir araya gelerek toplantı yaptı. 2017 yılı Özel Harekat Polisi alımlarını tekrar gündeme taşıyarak adayların taleplerini dinleyen erdem özellikle lise mezunu polis alımlarının devam etmesi, kadın adaylara da şans tanınması ve yaş şartının esnetilmesi noktasında oldukça etkili çalışmalar yapmaktadır.

 

Bknz: EGM, 2017-2018 Özel Harekat Polisi PÖH Alımını Ne Zaman Başlatacak

Bknz: 21. Dönem POMEM 13 Bin Polis Memuru Alımı Başvuru Sonucundan Sonraki Tüm Aşamalar

Bknz: Milletvekili Arzu Erdem: Yeni Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapılacak

 

Bu kapsamda 2017 yılı içerisinde Özel Harekat Polisi alımı için de sürecin başlaması noktasında çalışmalara daha da hız verildi. Adayların yaş şartının esnetilmesi konusunda, kadın adaylara kontenjan verilmesi ve lise mezunlarına da PÖH alımında tekrar kadro verilmesi noktasında talepler 40 bin imza ile giderek artmakta.

 

Bknz: 694 Sayılı KHK'da 22 Bin Polis Alımında Geriye Kalan 9 Bin Kadro İçin PÖH Alımı Ne Zaman

Bknz: EGM, 19. Dönem Özel Harekat Polisi (PÖH) Alımı Yedek Aday Duyurusu

 

KHK ile 22 bin kadrodan 9 Bin kadro halen mevcut!

 

Bilindiği üzere 25 Ağustos'ta yayımlanan 694 sayılı KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına 22 bin polis alımı için kadro ihdası yapılmıştı. 21. dönem POMEM için ise 2 bin önlisans ve 11 bin de lisans mezunu polis memuru alımı için başvuru sonuçları bekleniyor.

 

19. Dönem PÖH atama süreci neredeyse tamamlandı!

 

19. Dönem özel harekat polisi alımı kapsamında 1200'den fazla yedek aday için çağrı yapıldı ve PÖH alım süreci de neredeyse tamamlandı. Yeni PÖH alımı için hali hazırda EGM'nin 9 bin kadroya yakın zamanda kullanacağını düşünüyor ve bu konuda çalışmalarımızı yoğunlaştırmış bulunuyoruz.

 

Bknz: Kampanyayı İmzalamak için TIKLAYINIZ.

p1.jpgp2.jpgp3.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
6 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler