Özel Hastanelere SGK ’dan Medula Uyarısı Geldi

Sosyal Güvenlik Kurumu ile yeni sözleşme imzalamayan Hastane ve Özel Sağlık kuruluşlarına SGK'dan uyarı...

12380
Daha Fazla Göster

Sosyal Güvenlik Kurumu ile yeni sözleşme imzalamayan özel sağlık kuruluşları ve vakıf hastaneleri 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren ‘Medula’ sistemine giriş yapamayacak.

24 Aralıkta SGK konuyla ilgili “Sosyal Güvenlik Kurumu Vakıf Üniversiteleri Sağlık Hizmetleri Protokolü’ İmzalamak İsteyen Vakıf Üniversitelerinin Dikkatine, ‘Sosyal Güvenlik Kurumu Özel Sağlık Hizmeti Sunucularından Sağlık Hizmeti Satın Alım Sözleşmesi” duyurusunu resmi web sitesinden yayınladı. 1 Ocak 2016 tarihinden önce bu konuda SGK’ya başvuran hastane ve özel sağlık kuruluşlarında tedavi gören vatandaşlar ve sağlık kuruluşları mağdur edilmeyecek.

İşte Sosyal Güvenlik Kurumunun konuyla ilgili duyurusu;

31 Aralık 2015 tarihi mesai bitimine kadar SGK ile sözleşme ve protokol imzalamayan Hastane ve Özel Sağlık Hizmet Sunucularının MEDULA Sistemi üzerinden yeni giriş yapmaları 01 Ocak 2016 tarihi itibariyle mümkün olmayacaktır. 01 Ocak 2016’den önce belirtilen Hastane veya Özel Sağlık Hizmet Sunucularına başvuran, buralarda tedavi gören (yatarak veya ayakta) Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki vatandaşlarımızın Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) kapsamındaki ödemeleri Kurumumuzca karşılanacak olup, vatandaşlarımız ile söz konusu hastane ve kuruluşlar mağdur edilmeyecektir.  

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Özel Hastanelere SGK ’dan Medula Uyarısı Geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!