Özel İstihdam Büroları İçin Zorunlu Süre Uzatıldı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürlüğü Özel İstihdam Büroları Yönetmeliği’nde Yapılan Değişiklik İle Bu Büroların Başvurularının Kabul Edilebilmesi Gerekli Şartların Sağlanması Süresi 6 Ay Uzatıldı

12207
Daha Fazla Göster

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan talep üzerine Özel İstihdam Büroları Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 28 Aralık 2015 Tarihli ve 29576 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından daha önce birkaç kez uzatılan süre 6 ay daha uzatıldı.

İlk olarak 2008 tarihli yönetmeliğin yürürlükten kaldırılarak 2013’te yeni bir yönetmelik ile hayata geçen Özel İstihdam Büroları için gerekli şartların sağlanması 2014 sonunda aranmaktaydı. Fakat 2014 sonunda  yapılan değişiklik ile 1 yıl uzatılarak 2015 sonuna kadar bu şartların ve niteliklerin sağlanması zorunlu kılınmıştı.

2016’ya birkaç gün kala yapılan değişiklik ile gerekli nitelik ve şartların yerine getirilmesi zorunluluğu 6 ay daha uzatıldı. Daha önce 1 Ocak 2016’da yürürlüğe girecek olan bu nitelikler 1 Temmuz 2016 olarak güncellendi.

Başvuruların kabul edilebilmesi için nitelikli personel, uygun işyeri, yeterli teknik donanım açısından zorunlu olan şartlar şu şekildedir;

Nitelikli personel çalıştırılması, Özel istihdam bürolarının, münhasıran iş ve işçi bulmaya aracılık faaliyetinin yapılması için tahsis edilmiş iş arayanla görüşme yapılabilecek şartlara uygun fiziki bir mekâna ve/veya internet sayfasına sahip olması, Özel istihdam bürolarının iş arayanlara, işe yerleştirmelere ve açık işlere ilişkin kayıtların ve istatistikî bilgilerin elektronik ortamda derlenmesine, kayıt ve muhafazasına ve elektronik iletişime uygun teknik donanıma sahip olması gerekir ibaresi yer almaktadır.

28 Aralık 2015 Tarihli ve 29576 Sayılı Resmi Gazete TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Özel İstihdam Büroları İçin Zorunlu Süre Uzatıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!