Özel Okul eğitim ve öğretim desteği kriterleri değişti

MEB Özel Okul Eğitim ve Öğretim Desteği verilebilinecek öğrencilerin tespitinde kullanılan puan değerleri değişti. MEB Personeli çocuğu olanların destek için aldığı puan ve gelir alt limiti değişti.

23151
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklik 3 Temmuz 2016 Tarihli ve 29761 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Değişiklik ile birlikte özel okul için Eğitim ve Öğretim Desteği verilebilinecek öğrencilerin tespitinde kullanılan puan değerlerinde bazı değişiklikler yapıldı.

MEB tarafından hazırlanan Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklik ile birlikte özel okullar için destek verilecek olan öğrencilerin tespitinde kullanılan puan değerlerinin bazılarında değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklik 3 Temmuz 2016 Tarihli ve 29761 Sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. Eğitim Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formunda en son değişiklik 2015 yılında yapılmış ve bu değişiklikte 23 Temmuz 2015 Tarihli ve 29423 Sayılı Resmi Gazete yayımlanmıştı.

Yapılan değişikliklerin başında ailenin aylık toplam gelir limiti göze çarpıyor. Daha önce yapılan değişiklikte en alt gelir limiti 1000 TL iken yeni yapılan değişiklik ile birlikte en alt gelir limiti 5000 TL’ye çıkarıldı. Yeni Yönetmeliğe göre öğrenci Anne, Baba, kardeş ya da kendisinin yüzde 50 ve üzeri engelli olması durumunda 50 puan alabilecek. Yine eski yönetmelikte öğrencinin anne ve babasının MEB Personeli olması durumunda ek olarak 70 puan verilirken yeni yönetmelikte 70 puan öğrencinin vazife başında vefat eden MEB Personeli çocuğu olması durumunda geçerli oluyor.

MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin özel okullar için destek verilecek olan öğrencilerin tespitinde kullanılan puan değerlerini eski ve yeni hali olarak görebilirsiniz.

meb-ozel-okul-devlet-destegi.jpgmeb-ozel-okul-devlet-destegi-001.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 4 sene önce

  anne yada baba meb personeline neden ek puan. meb personeli mi veriyor bu parayı cebinden.

 2. 4 sene önce

  Tesvik genelde hangi puan araligina cikar 550 puana cikma olasiligi nedir.

2 Yorum

 1. 4 sene önce

  Tesvik genelde hangi puan araligina cikar 550 puana cikma olasiligi nedir.

 2. 4 sene önce

  anne yada baba meb personeline neden ek puan. meb personeli mi veriyor bu parayı cebinden.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!