Özel okul teşvik başvurusu için yapılacak işlem aşamaları

Özel okulda kayıtlı olan öğrenciler ile resmi okulda kayıtlı olan öğrencilerin özel okul teşviğine başvuru esnasında izleyecekleri yolu gösteren tüm işlem basamakları. Detayları için tıklayınız.

23491
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2016-2017 eğitim öğretim yılı için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel okullara giden öğrencilere verilecek teşvik başvuru süresi 2 Eylül 2016’da sona erecek. Bu süreye kadar özel okullara okuyan veya devlet okullarında okuyan öğrenciler özel okul teşviği için yapmaları gereken tüm iş ve işlemleri aşağıdan bulabilir ve hangi tarihlerde hangi başvuruyu yapmanız gerektiğini takip edebilirsiniz.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’in hazırladığı tabloda tek tek yapılması gereken tüm detaylar da yer aldığından kolayca takip etmeniz mümkün. Tercih yapacak öğrenciler 2 Eylül kayıt tarihinden 3 gün sonrasında 5 Eylül’de açıklanacak. E-Okul tercihleri 6 Eylül ile 19 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Öğrenciler tercih sürecinden 15 tercih yapabilecekler. Yerleştirme sonuçlarının 20 Eylül 2016’da açıklanmasının ardından 21 Eylül ile 26 Eylül tarihleri arasında nakil ve kesin kayıt işlemleri yapılmaya devam edecek. Başvuru esnasında istenen belgeler aşağıda listelenmiştir ve kayıt tarihleri aralığında teslim edilebilir. Tercih sonuçlarının 27 Eylül’de açıklanmasının ardından 30 Eylül’e kadar ek yerleştirme işlemleri de yapılacak. Belgeler şu şekildedir.

Uluslararası olimpiyatlarda, ulusal düzeyde ve il genelinde yapılan yarışmalarda alınan derecelerin belgeleri, Ailenin, Mayıs-Haziran-Temmuz aylarından herhangi birinin toplam gelir durumunu gösterir belge ve kira gelir taahhütnamesi, Üniversite öğrencisi kardeşlerin öğrenim durumunu gösterir belge, Açık öğretim veya askerî okullarda öğrenim gören kardeşlerin öğrenim durumunu gösterir belge, Vazife başında vefat eden MEB personeli belgesi, (Özel Öğretim Dahil) 5580 sayılı Kanunun 13’üncü maddesinde belirtilen harp veya vazife malulü sayılanlar ile haklarında koruma, bakım veya barınma kararı verildiğine dair belge.

cp-acoixeaa9tzr.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!