Özel Sektörde Mesai Saatlerine İlk Düzenleme

Yeni tip koronavirüs pandemisi ile mücadele kapsamında alınan tedbirler çerçevesinde, özel sektörde de bazı düzenlemelerin hayata geçirilmesi bekleniyordu.

73832
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de kamu sektörünün covid-19 salgını çerçevesinde mesai saatlerinde yaptığı düzenlemeler dikkat çekerken, özel sektörde de kritik düzenlemeler beklendi. Nitekim, özel sektör alanında ilk önemli hamle bankalardan geldi. Bazı bankalar, mesai saatlerini aynı kamu sektöründe olduğu gibi 10.00 ile 16.00 arasında çalışmak üzere düzenledi. Yapılan düzenleme ile Türkiye’de pandemi salgınının en alt düzeye indirilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda alınan ilk önemli tedbir ile beraber, Erdoğan’ın açıkladığı yasakların ardından özel bankalardaki mesai saatleri düzenlemeye dahil oldu.

İlk Hamle Bankacılardan

Kamu sektöründe yapılan önemli düzenlemelerin ardından, binlerce özel sektör çalışanı kendi iş alanlarında da önemli kararların alınması ve riskin en alt düzeye indirilmesini bekliyordu. Bu bağlamda yapılan planları ilk olarak açıklayan sektör bankacılık oldu. Bankacılık sektöründe özel bankaların çatısı altında çalışan vatandaşlar artık saat 10.00 ile 16.00 saatleri arasında çalışacak. Bazı özel bankaların almış olduğu bu kadar ile beraber, virüsün yayılım riskinin en alt seviyelerde kalması amaçlanıyor.

5 Saatlik Çalışma

Özel bankaların almış olduğu bu karar ile beraber, 10.00 ile 12.30 saatlerinin yanı sıra 13.30 ile 16.00 saatleri arasında çalışılacak. Söz konusu uygulama, kararı açıklayan özel bankalarda bugün itibariyle devreye alındı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!