1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Özür Ataması Yapılmayan Öğretmenler Resen Atanacaklar
Özür Ataması Yapılmayan Öğretmenler Resen Atanacaklar

Özür Ataması Yapılmayan Öğretmenler Resen Atanacaklar

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2018 yılı Ağustos ve Eylül aylarında iki kez özür grubu mazeret tayini başvurusu yaptı. Ağustos ayı ek atamasında nakli çıkmayan öğretmenler başvuru yapmaksızın özrünün bulunduğu illere atanacaklar.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı Ağustos Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından 4 bine yakın öğretmenin mazeret tayini çıkmamıştı. Eylül mazerete bağlı ek yer değiştirme sonuçlarını açıklamasının ardından halen ataması olmayan öğretmenlerin olduğu gerçeği ortaya çıkmıştı.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı biraz önce sosyal medya hesabından yaptığı açıklama sonucunda Eylül ayı ek atama sonucu atanamayan öğretmenler için sevindirici haberi verdi. Atamalar re’sen yapılacak.

Ali Yalçın’ın yaptığı açıklama: Özür ataması yapılamayan Öğretmenlere verilen ikinci tercih hakkıyla ilk atamada atanamayan öğretmenlerin yaklaşık yarısı yerleşti.

Ancak norm olmadığı için atanamayan ve özrü çözülemeyen öğretmenler için yaptığımız görüşmeler sonucu bu arkadaşlar için de bir çözüm yoluna gidilecek.

Özür ataması gerçekleştirilemeyen Öğretmenler herhangi bir başvuru yapmaksızın özrünün bulunduğu ildeki bir kurumla ilişkilendirilerek ataması gerçekleştirilecekler.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler