1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Özür Grubu Atamalarında İl-İlçe Emri Verilecek mi
Özür Grubu Atamalarında İl-İlçe Emri Verilecek mi

Özür Grubu Atamalarında İl-İlçe Emri Verilecek mi

2019 Yaz dönemi öğretmenlerin özür grubu başvuruları başladı. Anadolu Eğitim Sendikası tarafından MEB’e resmi başvuru yapılarak il ve ilçe emri konusunda öğretmenlerin taleplerinin yerine getirilmesi istendi.

A+A-

22 Ağustos itibariyle 2019 yaz tatili kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme tercihleri başladı. İl-ilçe emri uygulamasının olmaması, geçmiş yıllarda görüldüğü gibi aile bütünlüğünü sağlama noktasında ciddi bir mağduriyet yaratmaktadır. Anayasa ile güvence altına alınan sağlık ve aile bütünlüğünün korunması gibi temel hakların ihlaline neden olmaktadır.

Anadolu Eğitim Sendikası “AES” 2019 Yaz Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değişikliği işlemlerinde kadro yetersizliğinden dolayı yer değişikliği yapamayacak öğretmenlerimizin mağdur olmaması için il-ilçe emri hakkı verilmesi hususunda, MEB’e yazılı başvuruda bulunuldu.

MEB’e YAPILAN İL ve İLÇE EMRİ BAŞVURUSU TAM METNİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 2019 Yaz Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlerle Bağlı Yer Değiştirme Duyurusuna göre öğretmenlerin mazerete bağlı yer değişikliği işlemleri sınırlı kontenjanlar dahilinde ve hizmet puanı üstünlüğüne göre yapıldığı için çok sayıda öğretmenin hizmet puanı yetersizliği ya da alanında boş kontenjan bulunmadığından dolayı mazerete bağlı yer değişikliği yapamayacaklarından mağdur olacaklardır.

Duyuruda İl-ilçe emri uygulamasının olmaması, geçmiş yıllarda görüldüğü gibi aile bütünlüğünü sağlama noktasında ciddi bir mağduriyet yaratmaktadır. Anayasa ile güvence altına alınan sağlık ve aile bütünlüğünün korunması gibi temel hakların ihlaline neden olmaktadır.

Bu bağlamda, Bakanlığınızca 2019 Yaz Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu ile Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değişikliği işlemlerinde kadro yetersizliğinden dolayı yer değişikliği yapamayacakları için mağdur olacak öğretmenlerimize il/ilçe emri hakkı verilerek mağduriyetlerinin önlenmesi hususunda gereğinin yapılması talep edildi.

basvuru-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler